16. května 2024 12:30
redakce Prima Cool

Svatohorský Downtown Příbram 2024 - Ze Svaté Hory do centra města, přes tramvaj a s Tomášem „Datlem“ Slavíkem

Rok se s rokem sešel a Příbram opět ožije a bude hostit nejlepší a nejtalentovanější jezdce disciplíně Urban Downhill. Svatohorský Downtown Příbram 2024 se uskuteční v sobotu 18. května 2024, slibuje vzrušení, napětí a nezapomenutelné zážitky pro všechny fanoušky extrémních sportů.

Tento unikátní závod, který je součástí Czech Urban Downhill Series. Příbramská zastávka je úvodním závodem této série, která následně pokračuje v Rakovníku a Táboře. Příbram opět přivítá nejlepší jezdce české sjezdové scény. Do Příbrami dorazí také ikona nejen této disciplíny ale celé bikové scény -Tomáš Slavík. Na startovní listině se objeví i zahraniční jména, která se utkají na trati o délce 1200 metrů s převýšením 85 metrů a více než 15 náročnými skoky a prvky.

Pozitivní zprávou pro organizátory a méně šťastnou zprávou pro některé jezdce je to, že již nyní jsou registrace plné. Přihlášku již poslalo okolo 140 jezdců.

Program závodu:

11.45 - start tréninku

13.00 - start dětského závodu

15.00 - start hlavního závodu – první jízda

16.30 - finálová jízda

18.15 - vyhlášení

Závodníci budou rozděleni do pěti kategorií: open, ženy, junioři, elite a masters. Z těchto kategorií vzejdou králové letošního ročníku.

Ti, kdo v Příbrami již byli, tak znají základní profil trati. Start je umístěn v blízkosti ikonické Svaté Hory, která je dominantou města. Po průjezdu nádvoří se jezdci vrhnou do Svatohorské sadu, který je mezi jezdci velmi oblíbený - wallride, gap, šup mezi stromy a hurá do Tesiho zahrádky.

V této části je již tradicí Hannah dětský závod, který je rozdělen do 3 kategorií - odrážedla, kola malá a kola velká. Děti i rodiče jsou v blízkosti trati a na dosah mají občerstvení.

Poté se nastupuje ne do ale na tramvaj. Stejně jako minulý rok je velkým unikátem příbramského eventu překážka s názvem - tramvaj číslo 23. Tu jezdci přejíždějí a v jejím nitru budou celý den hrát DJ´s.

V blízkosti tramvaje se bude nacházet Bosch skill zóna, chill out a také bar. Z tramvaje míří jezdci na Shark Fin a z něj pak “pádí” do tzv Indie. Po jejím projetí už startovní pole vítá “srdce závodu” - Václavák. Jeho dominantou je tradiční SVZ kontejner, který je TOP překážkou celého závodu. V tomto místě je největší koncentrace diváku. Důvod je jasný - merch, DJ, bar, MG testovací jízdy, lehátka, CZC Gaming zona a divácký kotel, který dělá každoročně skvělou atmosféru.

Nově zde bude také umístěna LED obrazovka, která ukáže aktuální čas, mezičas, umístění jezdců, social media feed apod.

"Jsme velmi pyšní, že můžeme připravit již 8. ročník tohoto eventu. Víme, že baví jezdce i obyvatele města. Obrovský díky patří užší crew, která makala celý rok. Renovovali jsme velké množství překážek a 18. května je vyvezeme do města.", uvedl pořadatel Vojtěch Hrach.

Pro všechny nadšence extrémní cyklistiky je připravena také tombola s atraktivními cenami, včetně vrtačky, head-kamery a letu balonem. Závěr celé akce bude na after párty v klubu Šachta, kde se bude promítat bikový dokument o Michalovi Marošim (Ten, co slaví každý den), který měl nedávno premiéru. V klubu zahraje také kapela Malibu a vše završí DJ set.

Přijďte se podívat na tento unikátní závod plný adrenalinu a neuvěřitelných jízd!

Více na webu svdtpribram.cz

Více na instagramu @svdt_pribram

Více na facebooku @SVDTPribram

redakce Prima Cool

Sdílejte článek
Štítky Příbram Rakovník Tábor Svatá Hora Tomáš Slavík Svatohorský Downtown 2024

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný