1. března 2021 00:04

Stylista na Prima COOL: Komediální seriál ze světa české módy má premiéru v úterý 2. března

Artur je nejžádanější stylista v Česku. Perou se o něj všechny módní magazíny, největší celebrity touží po tom, aby je aspoň jednou oblékl, a má tolik práce, že neví, co dřív. Nebo takhle nějak by si to představoval…

Artur (Petr Vaněk) je nejžádanější stylista v Česku. Perou se o něj všechny módní magazíny a největší hvězdy touží po tom, aby je aspoň jednou oblékl. On je nicméně toho názoru, že celebrity jsou individua bez vkusu a lidem, kteří jsou náhodou týden slavní, nemá smysl říkat, co si mají vzít na sebe. Za pár dní je totiž nikdo nepozná a budou zase chodit v teplákách.

Takhle nějak si své místo na výsluní českého showbyznysu představuje. Skutečnost je taková, že místo toho, aby navrhoval vlastní kolekce, oblíká své klienty do ošklivých šatů, které jsou dílem jiných. A přestože jsou všechny postavy a události nového seriálu Stylista smyšlené, není vyloučeno, že realita českého showbyznysu je právě taková…

Osmidílný komediální seriál internetové televize MALL.TV je nemilosrdným svědectvím o tom, že dělat módu pro Čechy je nevděčná práce, kterou lze zvládat jen s patřičnou dávkou cynismu a nezdolné víry, že jednou se zadařit musí. Zvlášť když je člověk schopen si připustit, že jeho modely nemusí být dobré, zato musí ladit k ponožkám v sandálech.

Zajímavosti:

 • Český komediální seriál Stylista měl premiéru v říjnu 2018 na internetové televizi MALL.TV. Má celkem osm epizod.
 • Každá epizoda má osm až jedenáct minut.
 • Stylista vznikl podle scénáře Luďka Staňka, který je bývalým šéfredaktorem lifestylových magazínů a moderátorem zábavních a satirických pořadů Luděk Staněk se baví, Pan Problém, Historie věcí nebo Události Luďka Staňka.
 • Luděk Staněk se objevil v šesté epizodě Stylisty s názvem Kurková je v Praze!
 • Režisérem seriálu je Jakub Machala, který natočil seriály Láska v čase korony, Olo Show nebo videoklip kapely Buty k Písni práce a zpěvačky Barbory Polákové k písním Po válce, 2-8-5 a Kdyby.
 • „Seriál je o stylistovi, o módním světě, možná i o našem světě,“ říká režisér Jakub Machala. „Vypráví o tom, že lidé spolu neumí moc komunikovat, jsou více na Instagramu a chovají se jako pozéři místo toho, aby žili skutečným životem.“
 • Hudbu složil Jan P. Muchow (Samotáři, Šeptej, Teorie tygra, Tátova volha, 3Bobule).
 • „S prostředím, ve kterém se pohybuje, si servítky nebere a to mě na něm baví. Pro svůj úspěch je schopen udělat cokoli, a dopouští se přitom jediné chyby. Vždycky na to jde špatnou cestou,“ říká o hlavní postavě Artura jeho představitel Petr Vaněk.
 • Petr Vaněk si natáčení seriálu patřičně užil: „Pro mě bylo důležité, že se sešla skvělá parta, protože ta utváří celkový dojem a atmosféru na place, na kterém se pak dobře pracuje. A na Stylistovi byl takhle pohodový každý den,“ prozrazuje.
 • Arturovým manažerem je Boho v podání herce Michala Kerna. Scenárista seriálu Luděk Staněk prozrazuje, že Boho pracuje ve firmě na „prodej hadrů, ve kterých kdyby si Mareš sedl do svého Ferrari, tak ho okamžitě zatknou, že auto ukradl.“
 • Na Stylistu volně navazuje pořad Olo Show.

Postavy:

Artur (Petr Vaněk)

Nejžádanější stylista v Česku se drží názoru, že všechny celebrity jsou individua bez vkusu. Nebere si servítky a je ochotný udělat cokoliv, aby uspěl.

Petr Vaněk

Český herec a moderátor se narodil 8. května 1979 v Novém Městě na Moravě. Zahrál si ve filmech Nabarvené ptáče, Jako letní sníh, Toman, Marie Terezie, Bezva ženská na krku nebo v seriálech Stylista, Sestřičky Modrý kód, Tátové na tahu, Ohnivý kuře a Vinaři. V roce 2004 účinkoval ve znělce Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary. Vystudoval alternativní a loutkové divadlo na DAMU. Rád lyžuje, surfuje, jezdí na longboardu a na kolečkových bruslích.

Boho (Michal Kern)

Arturův nepříliš schopný manažer pracuje v podřadné oděvní firmě. Je mylně přesvědčený o tom, že pomáhá svému svěřenci dosáhnout nebeských výšin.

Michal Kern

Český herec se narodil 25. července 1979 ve Valticích. Zahrál si ve filmech Figurant, 8 hlav šílenství, Řachanda, Láska je láska nebo v seriálech Stylista, Poldové a nemluvně a Single Lady. Vyrůstal v Podivíně. Vystudoval DAMU.

Dee (Petra Nesvačilová)

Zpruzená a náročná reportérka pořadu o celebritách razí myšlenku, že kýženého výsledku lze dosáhnout s minimální snahou a při zachování maximálního stylu.

Petra Nesvačilová

Česká herečka a režisérka se narodila 2. prosince 1985 v Táboře. Zahrála si ve filmech Bourák, Havel, Sněží!, Mars, Líbáš jako ďábel nebo v seriálech Stylista, Specialisté, Tátové na tahu a Kapitán Říp. Vyrůstala v Českých Budějovicích. Jejím otcem je bývalý fotbalový reprezentant Jiří Nesvačil. Herectví se věnuje už od dob studií na gymnáziu. Vystudovala režii na Katedře dokumentární tvorby na FAMU. Za režii filmu Zákon Helena byla nominována na Českého lva. Spolupracuje s humanitárními organizacemi Člověk v tísni, Červený kříž a UNICEF.

Olo (Andrej Polák)

Nová slovenská krev českého módního průmyslu skloňuje Londýn jako skutečnou módní mekku a Prahu považuje za obyčejný zapadákov. A právě tím je Olo otravný a nesnesitelný.

Andrej Polák

Slovenský herec a moderátor se narodil 22. května 1979 v Trenčíně. Zahrál si ve filmech Figurant, Chlap na střídačku, Národní třída, Vlastníci, Anthropoid, Tobruk nebo v seriálech Stylista, Olo Show, #martyisdead, Pustina a Doktor Martin. Po roce studií na Pedagogické fakultě Univerzity Komenského v Bratislavě se zaměřil na herectví a vystudoval DAMU. Je gay.

Seriál Stylista začíná na Prima COOL v úterý 2. března, kdy od 23:10 uvidíte hned tři první díly najednou.

redakce Prima Cool

redakce Prima Cool

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný