9. prosince 2021 17:00

Nebinární hvězda Hunger Games bude hlavní hrdinkou nových Star Wars

Ze světa Hvězdných válek se v brzké budoucnosti dočkáme velkého množství projektů, ale o řadě z nich není téměř nic známo. Nyní jsme se alespoň dozvěděli jméno hlavní hrdinky seriálu The Acolyte.

Přestože byl Star Wars seriál s názvem The Acolyte naznačen už v dubnu 2020 (a o půl roku později i oficiálně potvrzen), stále je o něm známo relativně málo. Žánrově by se mělo jednat o akční thriller s hojným začleněním bojových umění, jenž bude stát na ženské hlavní hrdince – a nyní jsme se dozvěděli i její jméno. Postavu nazvanou Aura ztvární Amandla Stenberg, americká herečka známá hlavně díky roli Rue z prvního dílu Hunger Games.

Pod projektem je podepsaná Leslye Headland, dosud známá především díky chválenému seriálu Ruská panenka. Podle jejích slov byla angažována proto, aby prozkoumala zatím neznámé kouty vesmíru Hvězdných válek. Časově by měl být děj zařazen do závěrečných dnů období Vrcholné republiky (High Republic), tedy desítky až stovky let před událostmi známými z filmů.

Velmi stručná synopse hovoří o objevování temných sil, což je v souladu s názvem – jako acolyte totiž v kánonu Star Wars bývá označován učedník sithského lorda. To samozřejmě platilo dávno předtím, než se ustanovilo pravidlo o existenci pouze dvou Sithů v jeden okamžik – pána a jeho učedníka. Stenberg, která se v osobním životě identifikuje jako nebinární osoba, tedy v seriálu pravděpodobně zamíří k Temné straně síly.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný