31. května 2022 16:30

Hvězdě Star Wars chodí stovky vyhrůžek smrtí a nenávistných zpráv denně. Jak reagovalo studio?

Po premiéře seriálu Obi-Wan Kenobi se sociální sítě začaly plnit rasistickými útoky. Lucasfilm nyní přišel s oficiální reakcí.

V novém seriálu Obi-Wan Kenobi se světelným mečem ohání i Moses Ingram v roli zlověstné imperiální inkvizitorky Revy Sevander. Mnoho fanoušků si herečku, kterou jsme mohli vidět v seriálu Dámský gambit nebo v nedávném akčňáku Ambulance, nemůže vynachválit – ale nemalá část jí naopak nemůže přijít na jméno nebo spíš na barvu kůže. Na sociálních sítích totiž Moses čelí záplavě nenávisti.

„V galaxii Star Wars žije více než dvacet milionů druhů cítících bytostí, nezvolte si cestu rasismu. Jsme hrdí, že můžeme přivítat Moses Ingram v rodině Star Wars, a těšíme se na to, jak se rozvine příběh její Revy. Jestli někdo plánuje jí dávat najevo, že není vítaná, chceme mu vzkázat, ať počítá s naším odporem,“ stojí v instagramovém příspěvku oficiálního Star Wars účtu.

O některé z nenávistných zpráv se Moses podělila ve svých Stories na Instagramu. „Tvé dny jsou sečteny. Jsi úplně zbytečná nula. Najali tě jen proto, aby udrželi diverzitu, nikdo tě za tvou roli nebude milovat ani si tě pamatovat,“ píše se v jedné z nich.

Herečka přiznala, že jí takových vzkazů chodí stovky denně, ale že vnímá i velkou podporu. „Děkuji všem, kdo se mě zastali pod komentáři, kam jsem raději ani nechtěla zavítat. Všem ostatním říkám jen: jste divní,“vzkázala Moses krátkým klipem ve Stories.

Šestidílný seriál Obi-Wan Kenobi vypráví příběh slavného rytíře Jedi (Evan McGregor) a kromě Moses Ingram v něm můžeme vidět ještě Haydena Christensena, Ruperta Frienda, Sunka Kanag nebo Joela Edgertona.

Zdroj: Newsweek

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný