19. března 2021 16:00

Benedict Cumberbatch odmítl roli slavného záporáka ze Star Wars. Nechce sedět v maskérně

Pro fanoušky Star Wars se jedná o ikonu na úrovni Darth Vadera. Představitel Doctora Strange ale roli Velkoadmirála Thrawna odmítá.

Herec Benedict Cumberbatch aktuálně natáčí očekávanou marvelovku Doctor Strange in the Multiverse of Madness a fanoušci Star Wars by si ho již delší dobu přáli vidět i ve své oblíbené sérii z předaleké galaxie. Dokonce mu vybrali ideální roli ikonického padoucha Velkoadmirála Thrawna, který se věhlasem u leckoho dorovná i Darthu Vaderovi. Herec samotný ale o roli nejeví valný zájem.

Hodiny v maskérně nepřipadají v úvahu

V novém rozhovoru pro filmový web Collider, v němž se řešila hlavně premiéra thrilleru The Courier, se představitel Doctora Strange a moderní verze Sherlocka Holmese rozpovídal o tom, že bohužel ani netuší, co je postava Thrawna zač. Po zjištění, že se jedná o padoucha, který je celý modrý, pak prohlásil: „Nepřipadá v úvahu, že bych chtěl být modrý. Ne, vážně. Cením si času se svými dětmi a myslím, že vysedávání v maskérně, kde by mě natírali na modro a následně vše zase sundavali... kdepak, to pro mě v tuto chvíli není.“

Součást Star Wars již od 90. let

Postava geniálního stratéga Thrawna se do Star Wars dostala v roce 1991 skrze knižní trilogii Dědic Impéria od Timothyho Zahna. Ta byla před lety odstraněna z oficiálního kánonu poté, co se studio Disney po koupi společnosti Lucasfilm rozhodlo, že raději začne s doplňujícími hrami a literaturou k filmové sérii nanovo.

Thrawn se však dočkal slavného návratu, když se objevil jako padouch v animovaném seriálu Star Wars: Rebelové. A fanoušci začali doslova šílet poté, co jeho jméno padlo i ve druhé řadě seriálu Mandalorian z úst oblíbené rytířky Jedi Ahsoky Tano. Právě v jejím samostatném seriálu by se Thrawn měl do 2-3 let objevit. Zdá se, že si však bude muset najít jiného představitele než Benedicta Cumberbatche.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný