27. dubna 2020 01:02

9 nejlepších odkazů na Star Trek v Teorii velkého třesku

Které z mnoha startrekovských narážek v Teorii velkého třesku nás bavily nejvíc?

Ve středu večer na COOLu přistane další premiérový díl Star Treku: Discovery. Ještě než se mrknete na to, jak se posádka USS Discovery serve s invazí Klingonů na území Federace, připomeňte si, jak nás Star Trek bavil i v době, kdy neměl ve vysílání žádný seriál. Poslední předešlý seroš Enteprise totiž sice skončil v roce 2005 a Discovery na něj navázala až v roce 2018, série narážek na Star Trek v Teorii velkého třesku ale zajistila, že Star Trek rozhodně nesešel z mysli!

09) Jarmark je relativní

Začneme něčím roztomilým – Star Trek se častokrát opájel cestami nazpět do minulosti. Když se tak Sheldon v trekovské uniformě zúčastnil historických jarmarečních slavností, bylo to stejně tak geniální, jako i očekávatelně ujeté!

08) Spockův ubrousek

Legendární je i momentka, kdy Sheldon dostane od Penny ubrousek, do které se otřel sám Spockův původní představitel Leonard Nimoy. Možnost, že z pouhé sliny dojde na úspěšné naklonování, by sice reálně byla astronomicky malá, ale to Sheldonovi zjevně nebrání v tom, aby z ní měl enormní radost!

07) Spock vs. Spock

Vzhledem k nepopulárnosti Abramsových Star Treků u některých fanoušků je překvapivě vtipné i popíchnutí druhého představitele Spocka s tváří Zacharyho Quinta. Nelze pochybovat, že Sheldon preferuje Spocka původního, a tak dává smysl, že není z Quintovy podobizny v životní velikosti příliš nadšený...

06) Zpátky do budoucnosti

Podobně jako v jarmareční epizodě přinesla kontrastování příběhů Star Treku a seriálových životů našich kluků i epizoda ve 4. sérii, kdy Penny dávala Sheldonovi herecké lekce. A dělo se tak skrze fiktivní příběh ze Star Treku o tom, kterak je mladý Texasan teleportován z vidlákova do futuristického světa 23. století.

05) Gorn a gauč

Když Sheldona trápí nespavost (z níž se vyklube noční můra), má to různé projevy. V jednom okamžiku se však do sebe spojí i dvě velké Sheldyho paniky – že mu někdo zabere místo na gauči a že potká Gorna, čili potvoru z původního Star Treku, s níž se nechvalně porval sám James Tiberius Kirk.

04) Hrátky s doktory

Star Wars možná mají svoji Leiu ve zlatých bikinách, ale uniformy Star Treku nejsou o moc víc zahalující, a navíc v nich nikdo není otrokem! Vidina toho, kterak si Amy chce (se Sheldym) hrát na doktora ve stylu Star Treku, tak rozhodně má leccos do sebe...

03) Wesleeeeey!

Wil Wheaton (alias Wesley Crusher ze Star Treku: Nové generace) se stal natolik častou hostující tváří Teorie velkého třesku, až je na debatu, zda jde jeho desátý výskyt ještě brát jako poctu Star Treku. Wheaton se v TBBT stal čímsi víc než jen popkulturním pomrknutím a jeho nečekané cameo na bowlingu nemělo chybu.

02) Kámen, nůžky, Star Trek

Dalo by se argumentovat, že zdaleka největší popkulturní impakt však měla bigbangová variace na Kámen, nůžky, papír jménem Kámen, nůžky, papír, tapír, Spock. Dodnes si bohužel nepamatujeme její pravidla, ale známe nekřesťansky velké množství lidí, u kterých je opak pravdou!

01) Strach a hnus v poušti

Zřejmě největší trekovskou jízdou však byla Bakersfieldská expedice v 6. sérii! Když se klukům zkomplikuje doprava na con v kostýmech z Nové generace, je z toho polízanice... inu, skoro jako z klasického dílu starého dobrého Star Treku!

Premiérové díly Star Treku: Discovery běží na Prima COOL každou středu ve 22.00.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný