30. března 2020 00:01

Postavy Star Treku: Discovery: Tváře nového sci-fi seriálu znáte z Harryho Pottera nebo Živých mrtvých

Teleportujte se na palubu s posádkou nového seroše Star Trek: Discovery.

Ve středu 1. dubna se na COOLu rozjede nový sci-fi seriál Star Trek: Discovery. Posádka titulní vesmírné lodi je již celá natěšená na svou první misi, a není se čemu divit – už během prvního dílu totiž začíná válka s Klingony a třást se bude celý Alfa kvadrant! Poznejte proto všechny významné tváře 1. série, s nimiž televizní Star Trek neohroženě vkročil do 21. století.

Philippa Georgiou (Michelle Yeoh)

Ačkoliv se seriál jmenuje „Discovery“ a odehrává se především na palubě stejnojmenné lodi, jeho začátek je zasazen na palubu USS Šen Čou – a kapitánkou tohoto plavidla je Philippa Georgiou s tváří hongkongské veteránky Michelle Yeoh (Tygr a drak). Můžete od ní čekat nekompromisní a nevyzpytatelnou drsňačku? To si pište, Philippa si umí zjednat respekt jako málokdo jiný!

Michael Burnham (Sonequa Martin-Green)

Star Trek: Discovery je „tak trochu jiný Star Trek“ a teď vás čeká jeden zásadní důkaz. Michael Burnham, již hraje Sonequa Martin-Green (Sasha z Živých mrtvých), je totiž hlavní hrdinkou seriálu, ale zároveň není kapitánkou ani Šen Čou, ani Discovery (jde tedy o první seriál z celé ságy, v němž není kapitán(ka) hlavní postavou). Michael je vědecká důstojnice, vyvrhelka, a navíc má trochu složitý vztah se Spockem. Ano, je to trochu zásah do kánonu Star Treku. Ale co po půlstoletí od jeho premiéry vlastně není, že?

Saru (Doug Jones)

V opozici proti Michael stojí po značnou část 1. série poručík Saru, cílevědomý mimozemšťan pocházející z rasy, která supercitlivě reaguje na riziko smrti. Saru je v podstatě existencialista, jenž divákům připomíná, kdy jde v seriálu opravdu do tuhého. Zároveň je však největším dříčem mezi hrdiny, což ilustruje i skutečnost, že jeho rasa ještě nemá warp pohon. Jemu to však vůbec nezabránilo v tom, aby objevil „mimozemšťany“ a začal pro ně pracovat.

Paul Stamets (Anthony Rapp)

Ačkoliv má Discovery k dispozici klasický warp pohon, hlavním trumfem lodi je experimentální „mykologický motor“ napájený kosmickými spórami. Ano, čtete to správně! Stěžejním designérem téhle pokusné šílenosti, která dovoluje instantní pohyb napříč vesmírem, je přitom Paul Stamets, inženýr a vědátor tak chytrý, jako úsečný a ironický.

Sylvia Tilly (Mary Wiseman)

Každý Star Trek seriál má jednu postavu, která řeší, jak být člověkem, důstojníkem Hvězdné flotily a zapadnout do kolektivu – po Spockovi, Datovi nebo Sedmé z devíti je ale Discovery prvním seriálem, kde je prazvláštním asociálem normální člověk! Trochu si z postavy Tilly teď utahujeme, ale pravdou je, že tahle kadetka působí jako klišé všeho, co je spojováno s mileniály, a názory diváků na ni jsou tak divoce odlišné dle jejich příslušnosti. Tak či onak, Tilly je typickým „diváckým avatarem“ a chová se značně panikářsky – a možná i proto někomu může vadit, že se v ní tak trochu vidí…

Ash Tyler (Shazad Latif)

Rovněž v případě poručíka Tylera nejsou věci tím, čím se zdají být. Rozhodně tu ale nehodláme zabíhat do přílišných podrobností. Stačí říct, že je tenhle krasavec důstojníkem Hvězdné flotily, jenž byl zkraje války zajat Klingony a na palubě Discovery se po svém osvobození stane bezpečnostním důstojníkem. Trápí jej však noční můry ze zajetí a posttraumatický stres začíná ovlivňovat i jeho výkon funkce. Anebo... že by za jeho nevyzpytatelným chováním bylo cosi ještě děsivějšího?

Gabriel Lorca (Jason Isaacs)

Zoufalá doba války s Klingony si žádá i zoufalá řešení – a kapitán Lorca je proto jako velitel Discovery mužem na svém místě. Zocelený drsňák se nebojí být stejně nepříjemný na Klingony jako na svou posádku, ví totiž, že jedině tak se jí podaří přežít. I Lorca však ukrývá hrstku tajemství, jež značně přepíšou všechno, co si o něm budete myslet po prvním dílu...

Star Trek: Discovery začíná na Prima COOL 1. dubna ve 22.00 a poběží ve stejném čase každou středu.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný