31. března 2021 10:58

SpongeBob v kalhotách přišel o dvě epizody. Byly staženy kvůli nevhodnosti

Některé věci už si dneska slavná mořská houba prostě nemůže dovolit.

Dva díly seriálu SpongeBob v kalhotách byly staženy z televizní rotace i všech on-line služeb. Tvůrci se rozhodli je radši kompletně odstranit, nikoli je vybavit varováním na začátku epizody. Co bylo důvodem?

První odstraněná epizoda s českým názvem Krize středního věku (Mid-Life Crustacean) pochází ze 3. sezony a Pan Krabs se v ní vyrovnává s krizí středního věku. V jedné scéně se vydají Krabs, Patrik Hvězdice a SpongeBob na lov spodního prádla, ale omylem skončí v bytě Krabsovy matky, která je nachytá a pošle Krabse pykat do jeho dětského pokojíčku. Díl byl označen jako nevhodný pro děti, i když doprovodná epizoda Velké šnečí závody (Spongebob se vždy vysílá po dvou dílech) je stále k dispozici.

Více kontroverzní je stažení dosud neodvysílaného dílu z nadcházející 12. sezony, který se jmenuje Kwarantined Krab (doslova přeloženo Krab v karanténě). „Tento díl se točí okolo virů a nákazy, proto jsme se rozhodli ho stáhnout, jelikož se příliš dotýká aktuálně dost citlivého problému kolem světové pandemie,“ stojí ve vysvětlení zástupců kanálu Nickelodeon, který seriál produkuje.

Co říkáte na jejich rozhodnutí?

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný