3. ledna 2020 14:26

Šokující MMA: Proč zápasy v kleci baví tolik lidí?

Smíšená bojová umění jsou přitažlivou formou zábavy. MMA propadá čím dál více diváků. Proč s nadšením sledujeme, jak si borci vymlátí duši z těla, zjistíte v nové reality show I AM FIGHTER.

MMA. Mixed Martial Arts. Neboli smíšená bojová umění. Jeden z nejpopulárnějších sportů současnosti je zároveň jedním z nejrychleji rostoucích sportovních odvětví. Za jeho úspěchem stojí nejen zkrvavení zápasníci zavření v kleci tvaru osmiúhelníku, ale především fanoušci. Muži i ženy s nadšením sledují, jak si borci navzájem vymlátí duši z těla. Proč? Co je na této brutální formě zábavy a sportu, který ne vždy vede ke zdraví, tak přitažlivého?

Americký básník John Berryman před několika desítkami let napsal, že žijeme v době, ve které může člověk prožít celý život, aniž by zjistil, jestli je zbabělec. Většina z nás se opravdu nikdy nedostane do situace, kdy je třeba použít na obranu vlastní pěsti. Přesto v každém z nás stále dřímá základní instinkt, který rozkazuje: bojuj, nebo zemřeš! Zajímá nás, kdo bude lepší a vyjde ze souboje jako vítěz, protože jsme od narození soupeřiví a protože škola i práce soupeření ve zdravé míře podporují. A pak jde taky o atletická, namakaná těla i touhu zažít nějakou senzaci, být u toho, když se stane něco nečekaného. Když proti vší pravděpodobnosti vyhraje outsider a šampion potupně padne.

Senzační podívanou plnou napnutých svalů a nečekaných zvratů bude i nová reality show I AM FIGHTER, která začíná 6. ledna na Prima COOL. Špičkoví trenéři jako André Reinders, Petr Monster Kníže, Martin Burkot a Daniel Barták se v ní pokusí najít nového českého borce světového formátu.

Na své si přijdou nejen všichni milovníci moderního MMA. Odvážlivci, kteří už něco málo umí, ale i takoví, co neumí nic a chtějí to dohnat tvrdou dřinou, si projdou všemi zákoutími přípravy profesionálního zápasníka. Nakonec se 6. března představí na galavečeru v pražské hale O2 Universum. Bude to přitažlivá podívaná plná překvapení a šoků. Nenechte si ji ujít. A nechte se taky přitáhnout!

A co na to říkají odborníci?

Mgr. Hana Sládková z www.terapie11.cz říká: "Muži milují MMA a bojové sporty hned z několika důvodů. Nejenže je to pro ně obrovský adrenalin, díky jehož záplavě dokážou vypnout po denní rutině, odpočinout si a zregenerovat se pro další fungování. Zároveň pro ně jak bojování, tak sledování a potažmo fandění, funguje jako skvělý ventil napětí či nahromaděné agrese, která tak z jejich těla odejde formou, která neubližuje jejich okolí.

Také u mužů platí dávná zakořeněná touha zdokonalovat se v boji, aby v případě potřeby dokázali ochránit své blízké a nejen to. Muži také často řeší potyčky mezi sebou právě pěstmi. Boj je tedy už od pradávna v nás. Jelikož ale v dnešní době není potřeba k dennodennímu přežití, máme ho alespoň pro zábavu a odreagování se.

Neplatí to samozřejmě pro všechny, ale i ženy mají rády bojové sporty, potažmo zápasníky. Když totiž žena vidí svalnatého zápasníka, který je schopný se ubránit v boji, přitahuje ji to. V ženách je totiž už věky zakořeněno, aby si vybíraly partnera, který je samotné a potomky ochrání před nebezpečím."

Nová reality show I AM FIGHTER poběží na Prima COOL každé pondělí večer. První díl má premiéru už 6. ledna ve 20.50!

redakce Prima Cool

redakce Prima Cool

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný