25. března 2018 11:54

V úterý ve 22.15 na COOLu začíná komediální seriál Single Lady

Mistryně krátkodobých vztahů, královna bouřlivých večírků a bulvární mediální lvice. To je „single lady“ Sabina. Svobodná, drsná a svérázná ředitelka hudební televizní stanice Óčko po večerech obráží bary, nemilosrdně loví chlapy a řádí v humorném seriálu inspirovaném skutečnými událostmi.

Sabina (Jana Plodková) je drsnou a svéráznou ředitelkou hudební televizní stanice Óčko. Je svobodná a život tráví v práci nebo baru. Zbývající čas si krátí milostnými románky, které jsou někdy žhavé a jindy usínají na vavřínech. Mistryně krátkodobých vztahů, královna bouřlivých večírků a bulvární mediální lvice řádí v humorném českém seriálu inspirovaném skutečnými událostmi.

Zajímavosti:

 • Seriál je volně inspirovaný skutečnými událostmi.
 • Scénář k seriálu napsaly Veronika Dostálová a Tereza Seidlová. Single Lady je jejich prvotina.
 • Všech 10 epizod režírovala Jitka Rudolfová (Nevinné lži, Rozkoš, Zoufalci).
 • Jana Plodková, která hraje hlavní roli, předtím spolupracovala s režisérkou Jitkou Rudolfovou na filmu Rozkoš.
 • Jana Plodková a Tomáš Měcháček si předtím společně zahráli ve filmu Protektor.
 • Jana Plodková se musela kvůli roli často odhalovat před kamerou. Přiznává, že být na place jenom ve spodním prádle pro ni není nijak zvlášť příjemné. Připadá jí to jako určitý zásah do soukromí. Ale protože jsou takové věci součástí její práce, musí nepříjemné pocity odbourat. Během natáčení scény na „barové houpačce“, kdy jsou pod ní jenom samí muži, se však podle svých slov opravdu styděla.
 • Řada postelových scén se natáčela s hercem Tomášem Měcháčkem, se kterým se Jana Plodková zná dlouhá léta. Herečka říká, že natáčení sexuálních scén bylo pro ni tím pádem příjemnější, než kdyby najednou něco takového měla provádět s úplně novým, cizím člověkem.
 • Na bouřlivých večírcích nechybí alkohol a drogy. Herci během natáčení ve skutečnosti žádný alkohol nepili a šňupali glukózový cukr.
 • V seriálu si také zahrál Vladimír Polívka, který je synem Boleslava Polívky a Chantal Poullain.
 • Hlavní hrdinka Single Lady se objevuje v dalších dvou seriálech Single Man a Taxikář, které vznikly na základě úspěchu Single Lady. Hlavním hrdinou Taxikáře je otec hlavní hrdinky ze seriálu Single Lady.
 • Seriál bude mít pokračování – Single Lady 2.
 • Single Lady vznikla v produkci společnosti Lucky Man Films režiséra Davida Ondříčka (Samotáři, Šeptej, Grandhotel, Ve stínu, Jedna ruka netleská).
 • Natáčení probíhalo v prostorách mediální společnosti MAFRA a v pražských restauracích, barech a kavárnách.

Postavy:

Sabina Krátká (Jana Plodková) Ředitelka hudební televize Óčko je drsnou, svobodnou a svéráznou dračicí. Po večerech obráží bary a loví chlapy. Je mistryní krátkodobých vztahů.

Jana Plodková Česká herečka se narodila 5. srpna 1981 v Jičíně. Zahrála si ve filmech Tátova volha, Lída Baarová, Rozkoš, Čtyři slunce, Vratné láhve a Protektor, za který získala Českého lva. Objevila se v seriálech Single Lady, Kosmo a Já, Mattoni. Vystudovala herectví na JAMU. Kromě herectví se odmalička věnovala také zpěvu a tanci. Mluví plynně německy.

Tadeáš (Tomáš Měcháček) Zpěvák a hudebník se neprozřetelně zaplete se Sabinou.

Tomáš Měcháček Český herec, komik a divadelní režisér se narodil 22. února 1979 v Ústí nad Labem. Zahrál si ve filmu Protektor a v seriálech Gympl s (r)učením omezeným, Single Lady, Ulice a Kriminálka Anděl. Proslavil se jako moderátor zábavního pořadu Vylomeniny po boku Martina Dejdara a v pořadu Na stojáka. Vystudoval alternativní a loutkové herectví na DAMU. Deset let cestoval po světě s norsko-anglickým divadlem NIE. Vyučuje herectví na workshopech. Má syna.

Anna (Markéta Stehlíková) Sabinina kamarádka a kolegyně z práce je členkou vedení televize.

Markéta Stehlíková Česká herečka se narodila 28. června 1984 v Ostravě. Zahrála si ve filmech Muži v říji, 3 sezóny v pekle, Krásno a v seriálech Single Lady, Pod jedním nebem a Ulice. Vystudovala herectví na DAMU. Její bývalou spolužačkou a nerozlučnou kamarádkou je herečka a zpěvačka Barbora Poláková. Objevila se ve videoklipech k jejím písničkám Kráva, Nafrněná a Generace.

Single Lady poběží na Prima COOL vždycky v úterý ve 22.15. Každý týden uvidíte dva díly za sebou.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný