27. srpna 2019 10:38

Nové informace o Simpsonových ve filmu 2 a možném seriálovém spin-offu

Podívá se žlutá rodinka ze Springfieldu znovu do kin?

Simpsonovi ve filmu šli do kin v roce 2007, takže čekáme na pokračování dlouhých dvanáct let. Tvůrci už několikrát potvrdili, že dvojka nevznikla hlavně kvůli tomu, že celý tým usilovně pracuje na seriálu. Studio 20th Century Fox (a spolu s ním i televizní kanál Fox) ale už několik měsíců patří Disneymu, což zásadně mění celou situaci.

Jak přesně? Zatímco vedení Foxů se dávno smířilo s tím, že tvůrci Simpsonových tak tak stíhají seriál, Disney se nebojí velkých investic do toho, aby se situace změnila. Matt Groening už v červenci mluvil o tom, že je druhý celovečerák čím dál tím pravděpodobnější. Nejnověji pak tohle téma řešili producenti Al Jean a Matt Selman, kteří potvrdili velkou schůzku s Disneym.

Co se na ní probíralo? Kromě dlouho odkládaného filmu, na který by měl Disney okamžitě připravené peníze, proběhla i nabídka na financování seriálového spin-offu (nebo spin-offů). Sami producenti naznačili, že by klidně mohli vzít nějakou vedlejší postavu a dopřát jí několikadílnou minisérii. Všechno je tak vlastně jen otázkou času, a jakmile se tvůrci Simpsonových rozhoupou k novému projektu, Disney mu dopřeje maximální podporu.

Uvidíme, za jak dlouho se tyhle plány promění v realitu. Teď nás každopádně čeká 31. série Simpsonových, která bude mít v Americe premiéru klasicky na podzim, a jistá už je i 32. série, která byla v únoru potvrzena spolu s ní.

Karel Ryška

šéfeditor FTV Prima, COOL & ZOOM

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný