21. února 2018 09:12

Simpsonovi vs. Teorie velkého třesku: Koho by lidé chtěli za sousedy a koho ne?

Realitní kancelář se zeptala, jestli by byl lepší soused Homer Simpson nebo Sheldon Cooper.

Technicky vzato má každý na světě nějakého souseda – ač někdo vzdáleného přes zeď, jiný vzdáleného přes stovky kilometrů. Srandovní dotazník americké realitky Zillow se však zeptal klientů, jaké ideální sousedy by si zvolili ze světa fikce. A výsledky byly... zajímavé. Když už u toho zillowáci byli, navrhli také ještě druhou otázku – na sousedy nejhorší. Jak to celé dopadlo?

3 nejlepší sousedi

03) Dunphyovi – 11 %

Zřejmě nepřekvapí, že v seznamu se na čelních místech skoro výlučně umístily především famílie ze sitcomů. Dunphyovi z Takové moderní rodiny jsou jenom jedním ze tří klanů, bez nejmenších pochyb jde však o největší pohodáře široko daleko – tím spíše, jak jsou na tom další zdejší rodinky...

02) Simpsonovi – 11 %

Na druhém místě skončili Simpsonovi – žlutou rodinku dokonce volilo jenom o fous víc lidí než Dunphyovy. Když se to vezme kolem a kolem, je to vlastně trochu překvapivé. Simpsonovi? Ti, kteří způsobili několik apokalyps a způsobili minimálně dvakrát zkázu celého Springfieldu? Inu, to sice ano, ale zase si nikdo nemůže stěžovat, že by s nima byla nuda!

01) Leonard Hofstadter & Penny – 19 %

Nejoblíbenější jsou však překvapivě Hofstadterovi! Leonarda a Penny z nejpopulárnějšího sitcomu současnosti by si za své sousedy vybrala celá pětina respondentů! Dává to vlastně logiku: Leonard a Penny nejsou zřejmě nejvtipnějším párem z Teorie velkého třesku (na ty ještě přijde řeč...), rozhodně ale jsou tím normálnějším. Leova inteligence a šarm Penny spolu s jejich touhou žít relativně normálně (ve srovnání třeba s Addamsovými) zkrátka nakonec válcují konkurenci!

3 nejhorší sousedi

03) Sheldon Cooper a Amy Farrah Fowler – 9 %

Bylo to očekávatelné – Sheldon není zrovna prototypem dokonalého spolubydlícího, a tak by asi jen málokdo toužil po tom mít jej vzdáleného jenom přes pár centimetrů chabého zdiva... či plaňkový plot. Jakkoliv Amy sice jeho některé projevy krotí, dohromady občas dávají výbušnou kombinaci. A to není něco, po čem mnoho z nás u sousedů zrovna prahne.

02) Lannisteři – 21 %

Ještě výraznější procento lidí se však vyjádřilo v tom smyslu, že by neradi o víkendové párty koukali na konkurenční párty Lannisterů. I když by to, hádám, muselo logicky znamenat bydlení v nejlepším zámku na východ od Úzkého moře. Faktem je, že sdílet ulici či patro s Lannistery by se mohlo stát jak poměrně trapným zážitkem, tak při pozvánce na párty k nim domů i životním dilematem...

01) Simpsonovi – 31 %

Až třetina dotázaných však řekla, že by raději bydlela vedle incestních vraždících maniaků než vedle Simpsonových. Faktem je, že Lannisteři mají alespoň při ruce vždy láhev vína na půjčení. A Homer je pověstný tím, kterak neustále využívá Flanderse. Buď jak buď, Simpsonovi jsou paradoxně jako skoro nejžádanější sousedi, tak i ti nejvíce nenávidění!

Původní dotazník najdete zde.

V pondělí ve 20.15 běží na COOLu premiérová 11. série Teorie velkého třesku. Ve 20.50 ji pak následuje premiérová 29. série Simpsonvých.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný