23. srpna 2021 16:01

Fanoušek Simpsonových vyrobil dokonalou kopii jejich televize. Co všechno umí?

Těžko hledat stylovější způsob, jak sledovat rodinku ze Springfieldu.

Rodina Simpsonových miluje svou televizi, tráví u ní až nezdravé množství času a nikdy ji nevyměnila za modernější kousek s plochou obrazovkou a vysokým rozlišením. Věrný fanoušek seriálu schovaný pod redditovým jménem buba447 jí teď vzdal hold. Vyrobil její přesnou a vtipně miniaturní verzi.

Vejde se do dlaně, navrhl ji v programu Fusion 360, vytiskl na 3D tiskárně a dovnitř umístil minipočítač Raspberry Pi Zero, běžící na operačním systému Jessie Lite. Obrazovka má tradiční poměr stran 4:3, ve kterém vznikla většina dílů seriálu a rozlišení 640 x 480 pixelů. Na spodní straně nechybí reproduktor.

Dovnitř naistaloval SD kartu, kterou naplnil 11 sezonami Simpsonových, jejichž jednotlivé epizody přehrává televize po zapnutí v náhodném pořadí. Napájí se skrze USB port a má dokonce funkční oba čelní knoflíky. První ji zapíná a vypíná, druhý ovládá hlasitost.

Tvůrce nabízí, že pokud bude zájem, podělí se o technické schéma, aby si každý mohl televizku sám vyrobit a sledovat Simpsonovy ve skutečně springfieldském stylu.

Líbí?

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný