2. ledna 2018 15:47

Simpsonovi předpověděli hned 4 loňské události!

Žlutá rodinka patří mezi nejúspěšnější proroky historie.

Obyvatelé Springfieldu mají dlouhodobou tradici v předpovídání událostí nás, obyvatel reality. Také loni se Simpsonovým podařilo úspěšně předpovědět čtyři relativně náhodné skutečnosti – poslední dvě dokonce teprve na konci roku. Pojďme si je před premiérou 29. série, kterou si na COOLu dáme v pondělí ve 20.50, hezky projet.

4) Vánoční zátah

Sotva před měsícem, v prosinci 2017, provedla policie jižního Yorkshiru unikátní zátah, na jehož konci bylo 21 zatčených zločinců. Stalo se tak, když policie rozeslala (falešná) oznámení o výhře na adresu hledaných zločinců, kteří by se jinak vyhýbali zatčení. Vše, co museli zločinci udělat, bylo pro vyzvednutí výhry určit, kdy budou doma.

Jak asi tušíte, namísto dárkového balíčku k nim v určený čas dojeli strážci zákona. Velmi podobnou operaci provedl šerif Wiggum v 9. řadě, když policie nachytala zločince (včetně Homera) na příslib skútru zadara.

3) Koncert Lady Gaga na SuperBowlu

Epizoda Líza a Lady Gaga patří mezi nejméně oblíbené okamžiky seriálu. Tím spíše, že i sama Gaga má k univerzální popularitě poněkud daleko. Přesto (nebo možná právě proto) se však dílu podařilo vzácně akurátně odhadnout její únorové koncertování na SuperBowlu.

Nejde jenom o podobnost obou scén (druhé složené ze dvou momentek) co do kostýmu, ale především podobnost „příletu“ na špagátu. Na druhou stranu, Gaga zjevně Simpsonovy zná – své já v nich namluvila ona – a kdo ví, třeba se tak v jejich scénce sama inspirovala…

2) Trumpovo prezidentství

O tomto proroctví se toho loni napsalo a namluvilo zřejmě nejvíce, a má to svůj důvod – v roce 2000, kdy Simpsonovi ve svém futuristickém díle zmínili „vládu Donalda Trumpa“, nikdo nepředpokládal, že miliardář jednou kandidaturu vezme skutečně vážně. Ještě méně lidí pak očekávalo jeho vítězství.

Nakonec však došlo na obojí, a Simpsonovi si tak vybrali předpověď, která se skutečně zapsala do učebnic. Fanoušci prezidenta Trumpa mohou slavit, a ten zbytek se zase může uklidňovat tím, že nás nejpozději do sedmi let jistě čeká vláda prezidentky Simpsonové…

1) Akvizice 20th Century Fox korporací Disney

Až z dalekého roku 1998 však pochází další předpověď s nezměrnými důsledky – tentokrát i pro Simpsonovy samotné. Epizoda Dojezdy pro hvězdy zasazená do Hollywoodu totiž v jediném kratičkém gagu ukáže nápis studia 20th Century Fox s podtitulem udávajícím, že jde o pobočku korporace Disney.

Jak určitě už víte, Fox byl na konci loňského roku skutečně koupen zástupci Disneyho, a to znamená nejen možnost, že se na plátně setká Vetřelec s Darthem Vaderem a Mickey Mousem (popřípadě návrat X-Menů do marvelovek), ale také skutečnost, že i Simpsonovi jsou nyní v držení Disneyho. Zajímalo by nás, jestli to tvůrce při kreslení gagu před 19 lety vlastně napadlo.

29. série Simpsonových začíná na Prima COOL 8. ledna ve 20.50 a bude pokračovat vždycky v pondělí ve stejnou dobu.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný