16. listopadu 2018 12:54

Internet baví drsný celovečerák, který se musel inspirovat slavným dílem Simpsonových

Legendární Pan Pluhař se vrací!

Zima je na spadnutí, a pokud letos konečně dorazí sníh, možná i vy budete muset zavolat Pana Pluhaře. Právě takové jméno nese klasický díl 4. řady Simpsonů z roku 1992, v němž si Homer koupí auto s pluhem… a poté se situace nečekaně zkomplikuje do násilné zápletky! Avšak ne tak násilné jako nový thriller Mrazivá krutost s Lianem Neesonem, který působí jako jakýsi brutálnější a drsnější remake Pana Pluhaře. Nevěříte?

Pan Pluhař z roku 1992 popisuje tradiční příběh o tom, jak se Homerův degenerátský nápad (koupit si drahé auto s pluhem namísto levnějšího auta bez pluhu) překvapivě pro jednou vydaří. Homer si v zimě toho roku vydělá ranec peněz a získá respekt starosty, nic však vaše kamarády nenaštve více než úspěch! Barney je z Homerovy nově nabyté slávy v depresi a rozhodne se napravit svůj život úplně stejnou cestou. Koupí si také pluh a stane se Homerovým konkurentem.

Právě tady se zápletka Pana Pluhaře nečekaně komplikuje – Homer začíná prodělávat a z někdejších kamarádů jsou najednou nepřátelé. V překvapivě temné chvilce se pak Homer rozhodne pomocí lsti vylákat Barneyho k odhrabání nebezpečné horské cesty, kde jeho sok uvízne a skoro zahyne! Homer se jej nakonec vydá zachránit a oba se usmíří, zima však končí a na jejich pluhařskou kariéru si seriál už poté nikdy nevzpomene.

To však neznamená, že je tomu tak stejně i u diváků Simpsonových! Mnohým se naopak Pan Pluhař vybavil při sledování posledního traileru k filmu Mrazivá krutost, v němž Liam Neeson hraje pluhaře, který se vydá na dráhu krvavé pomsty.

Jasně, podobnost traileru není stoprocentní, mnohým se u videa asi vybaví i film/seriál Fargo nebo severský Boj sněžného pluhu s mafií, který Mrazivá krutost remakuje. Nelze ale upřít, že se některé scény Panu Pluhařovii dost podobají. Snad je to tematickou příbuzností – dva filmy o pluhování sněhu holt budou sdílet podobné scény pravděpodobněji než film o pluhování sněhu a film o pečení rohlíků.

Někdy je však podobnost víc než náhodná – zatímco Homer dostane od starosty klíč od města, Neesonův drsňák dostane ocenění Občan roku! Náhoda? Nemyslíme si! Koho ostatně napadne natočit krvavý akční film... v hlavní roli s člověkem, který odklízí sníh?

Na podobnost mezi oběma bijáky upozornil jako první novinář David Itzkoff ve svém humorném tweetu a internet se do načaté rotyky rychle připojil tvorbou tradičních parodií. Nakolik to ovlivní úspěch samotné Mrazivé krutosti, se můžeme jen dohadovat. Film půjde každopádně do kin na konci března 2019.

Sám Pan Pluhař mimochodem dodnes patří mezi nejvíce oceňované díly celého seriálu – epizoda vyhrála Emmy za dabing Dana Castellanety, zvažována byla i k nominaci za komediální výkon napříč komediálními seriály (včetně těch hraných).

Při jejím psaní se ostatně tehdejších scenáristický tým, do jehož osazenstva patřil i talk show moderátor Conan O'Brien, evidentně nadřel. Holt psát komedii je málokdy zábava!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný