11. října 2018 13:41

Simpsonovi jsou nejoblíbenějším kresleným sitcomem. Kdo všechno jim dýchá na záda?

Měla by se žlutá rodinka chystat do důchodu?

S tím, jak se nám blíží 30. řada Simpsonových, se stále častěji omílá otázka, jak dlouho tu s námi žlutá rodinka ještě pobude. Sledovanost seriálu totiž polehoučku klesá a nelze popřít, že Simpsonovi bývali o něco populárnější. Nebo to tak alespoň vypadá! Situace totiž v reálu vůbec není zlá, jelikož Simpsonovi v aktuálních volbách nejlepšího kresleného sitcomu pořád zválcovali konkurenci.

Sčítání fanoušků kreslených sitcomů, který provedl tým All Home Connections pod americkým providerem AT&T, dal do kupy 15 nejpopulárnějších serošů dané kategorie. Metodologicky byl výsledkem seznam amerických států podle toho, který seriál je v kterém státě nejvlivnější – metodologicky jde tedy o podobný systém, kterým Američané volí prezidenta. Vítěz v daném státě bere vše.

Výsledky nejlépe shrne barvitá mapa Spojených států dle toho, kdo kde vyhrál:

Jak vidno, Simpsonovi jsou stále populární napříč majoritou států. Sjednocují dokonce i tak znesvářené státy, jako je Texas a Kalifornie (!) nebo Florida a New York. Za pozornost stojí několik výjimek, například popularita Futuramy na Aljašce nebo obliba Ricka a Mortyho na Havaji. Co naopak nepřekvapí, je vítězství Městečka South Park v Coloradu, kde se seroš i odehrává.

Náskok Simpsonových není rozhodně univerzální – právě Rick a Morty jim notně dýchají na záda. Obecně ale platí, že může Simpsonovým v popularitě napříč Amerikou konkurovat jedině South Park. Všichni ostatní jsou v zásadě hluboko pod nimi.

Situaci ostatně napomáhá i skutečnost, že je řada okolních kreslených sitcomů, například Griffinovi nebo American Dad, neskrývanou kopií Simpsonových. Podobné kopie se logicky vyrojily v éře vyšší popularity žluté rodinky, a dnes tak rovněž trochu samy uvadají.

O potenciálním zakončení (či spíše delší pauze) Simpsonových se hovoří zejména ve spojitosti s jubilejní 30. řadou. Příští rok tu s námi Simpsonovi budou právě 30 let (technicky vzato se v rámci skečů objevili už o dva roky dříve, vlastní seriál ale dostali později). Vzhledem k uvadající sledovanosti se proto množí hlasy, které tvrdí, že by si žlutá rodinka měla dát pauzu a třeba se triumfálně za dekádu či dvě zase vrátit – svěží a čerstvá pro mladou generaci.

Na stranu druhou, podobné hypotézy jsou zatím čistě teoretické, kanál FOX sám zatím nic podobného neoznámil. A vzhledem k tomu, že jsou Simpsonovi pořád značkou, která táhne, nejspíš ani v dohledné době neoznámí...

Simpsonovi tu tedy s námi ještě nějaký ten čas pobudou!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný