27. května 2015 15:00

Smrt si nevybírá: 7 památných postav ze Simpsonových, které už stihly zemřít

I ve Springfieldu občas dojde na funus.

Jednou z nejkrásnějších věcí na Simpsonových je jistota, že ať si zapnete jakýkoliv díl z tří dekád jejich existence, najdete v něm stále stejné hlavní i vedlejší postavy. Jenže i tato vpravdě švýcarská spolehlivost je čas od času narušena nečekaným úmrtím, a ne vždy odcházejí na věčnost pouze epizodní postavičky. Zavzpomínali jsme na sedm památných tváří, trvalejších i epizodních, jejichž odchod na věčnost nás zasáhl u srdéčka.

Maude Flandersová

Příčina smrti: Pád z výšky po zásahu tričkometem

Prvním velkým skonem Simpsonů byl odchod Nedovy manželky Maude, na nějž došlo primárně z vůle scenáristů již dávno v 11. řadě seriálu. Díky tomu se Maude čas od času může objevit alespoň skrze Nedovy vypečené sny nebo čarodějnické díly.

Tlustý Tony

Příčina smrti: Infarkt

Zhýralý jídelníček a stresující životní styl mafiánského bosse nakonec Tlustého Tonyho stál před pěti lety život. V seriálu byste si toho ale možná nevšimli – Tonyho totiž promptně nahradil jeho bratranec, který se rychle vypapkal do identického vzhledu...

Mona Simpsonová

Příčina smrti: Stáří

Homerova maminka a Abeova manželka namluvená hlasem Glenn Close se v Simpsonových objevovala jak v Homieho vzpomínkách, tak i v přítomném čase. I když na její úmrtí došlo už v 19. řadě (rok 2008), stále se čas od času znovu ukáže skrze flashback.

Frank Grimes

Příčina smrti: Zásah vysokým napětím

Jednoepizodní kouzelná postava Homerovy Nemesis je naším favoritem i roky po svém odchodu. Pilný pracant Frank sice pod tíhou Homerovy inkompetence zešílel a zemřel, jak však praví klasik, je lepší se usmažit elektrickým proudem, nežli pomalu vyhasínat!

Dr. Marvin Monroe

Příčina smrti: Nezemřel?

Vsadíme se, že na springfieldského psychologa Marvina Monroea jste už docela zapomněli, což? Ze seriálu odešel už během pradávné 7. řady, protože jeho dabérovi Harrymu Shearerovi nedělalo mluvení Marvina dobře na hlasivky.

Marvin je přitom v našem seznamu výjimkou z pravidla – ačkoliv ho seriál doslova pohřbil a byl oficiálně prohlášen za mrtvého, nakonec se dočkal retrospektivního oživení, když se v 15. řadě na jediný díl vrátil s vysvětlením "byl jsem hodně nemocný". Od té doby však opět zmizel. Tak třeba se Marvin jednou uzdraví o fous více.

Edna Krabappel

Příčina smrti: Neznámá

Poslední velký odchod se udál nedávno během 25. řady. Věčná učitelka Edna Krabappel-Flandersová ze seriálu zmizela kvůli tragické smrti své sedmdesátileté dabérky Marcie Wallace. Z úcty k ní i pro nedostatek materiálu na smrt postavy došlo mimo samotné epizody.

Ráček

Příčina smrti: Teplá koupel

Konec však završíme mimo člověčí postavy. V tradici Homerovy lásky ke zvířatům, které obvykle konzumuje (viz také Spidervepř), byl Ráček jednodílovým zázrakem, který prostě musel odejít, protože jinak by Homerově příběhu o kamarádství s jídlem chyběla pointa. Ráčkova tragická smrt v poněkud více ohřáté vaně nás dodnes bere za srdce i chuťové pohárky.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný