28. prosince 2018 14:42

6 dílů Simpsonových, které vás namotivují do nového roku

Springfieldské PF 2019!

Simpsonovi silvestrovskými oslavami mnoho času netráví. Alespoň tedy ne před kamerami – přesto i jejich rady a zkušenosti můžou člověka nabudit! Nikoliv nutně na oslavy přelomu roku, ale na to, co bude následovat. Máte-li tak od roku 2019 trochu větší očekávání než od roku 2018, šestice jejich epizod vás namotivuje na to, co vás zřejmě tak či onak nemine…

06) Homer jde studovat

Ačkoliv razí Homer ve 3. řadě Simpsonových na vejšku především kvůli tomu, aby si podržel svou práci v elektrárně, vy máte stejnou možnost i bez rizika vyhození závodu do luftu. Homerova epizodka ze studia nukleární fyziky je ostatně klasickým příběhem o tom, jak se netalentovaný hulvát seznámí s partou nerdů a obě skupiny se přitom (od té druhé) naučí něco nového. Právě o tom mnohdy studium je – nejen knihy, ale i lidé představující jiné ideály vás dovedou povznést. Pokud v brzké době razíte na studia anebo hledáte, co se sebou vůbec dělat, rada téhle epizody je jasná!

05) Líza vegetariánkou

Je nám jasné, že teď spousta z vás začne ukrutně facepalmovat. Zase další veganská propaganda! Inu, ne nutně – stejně jako v případě Homerovy vysokoškolské etudy není třeba Lízin vegetariánský coming out třeba brát doslovně, ale jako povzbudivou metaforu i jiného druhu restrikce. Pokud si děvče z americké středostavovské kreslené rodiny může ve svém konzervativním kruhu odpustit steak, vy to bez pečiva na paleo dietě taky zvládnete! Anebo bez alkoholu na odvykačce! Anebo bez cigaret! Motivační možnosti Simpsonů jsou neomezené!

04) Líza, posila mužstva

Nejen nutričními proměnami jsou ale novoroční předsevzetí živa. Stejně tak často jako chceme méně jíst, chceme i více cvičit! Tyhle snahy s železnou pravidelností přicházejí vniveč, možná jim však pomůžou rady právě z této epizody! Líza, snažíc se propadnout z tělocviku, tu s pomocí Apua vyzkouší řadu mimoškolních sportů – své gró ale objeví až v hokejové brance. Problém epizody je v tom, že Líza začne být v hokeji až příliš dobrá, což se nelíbí Bartovi. Nechť tedy takto "nešťastně" skončí i vaše novoroční sportovní snahy!

03) Není ryba jako ryba

Pokud Google hodně rychle nedodělá lék na nesmrtelnost, na kterém tamní fachmani určitě pracují, nejspíš bude i v roce 2019 platit, že tu nikdo nejsme navěky. Tak nějak v podvědomí to asi víme všichni – občas je však potřeba si to připomenout. Mezi pohledem na různé filmové dojáky o umírání nebo večerními zprávami to však víc než cokoliv jiného dovede i Není ryba jako ryba neboli „Ta epizoda Simpsonů, v níž Homer sní otrávenou rybu a myslí si, že mu zbývá poslední den života“.

02) Malý génius

Nakonec je ale třeba si přiznat, že nejen motivace, ale i zklamání bude v novém roce na našem emočním jídelníčku. Jak už to chodí, budeme se muset srovnat i s prohrou – stejně jako Bart v Malém géniovi, druhé epizodě Simpsonů vůbec! Poté, co tu podvádí v testech IQ a je označen za génia, je Bart vyslán do školy pro talentované děti – jenže tu shoří jako papír napuštěný lihem a musí s pravdou ven. I když Simpsonovi se svým škrcením malých dětí a reklamou na Homerova alkoholická extempore občas nenabízejí morální kompas, Malý génius už ve druhém díle seriálu ukázal, že může být pravdou i úplný opak!

01) Homerova mystická cesta

Ať už ale budete s předsevzetími, dilematy či zklamáním zápasit sebelépe, nejzásadnější stejně nakonec bude smíření s tím, jak to celé dopadne. A absurdní Homerova mystická cesta k tomu podává… když ne nutně pomocnou ruku, tak alespoň ilustraci, že v té bryndě nejste sami. Když se totiž Homer rozhodne, že přestane pít (což zjevně velmi dobře zafungovalo...), ale sjede se pálivými papričkami tak mocně, že ztratí ponětí, kde je, vystihuje absurditu roku nadcházejícího stejně jako minulého. Nakonec se podobně jako Marge a Homer musíme nějak usmířit nejen spolu, ale především sami se sebou!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný