19. září 2019 12:26

7 věcí, které o Marge vědí jen ti největší fanoušci Simpsonových

Marge drží rodinu pohromadě! Tady o ní máte kupu zajímavostí.

Když se řekne “Simpsonovi”, lidem se obvykle vybaví Homer anebo Bart. Ale Marge je ve skutečnosti tou postavou, bez níž by žluté rodinky nebylo! Poznejte, co jste o ní nejspíš nevěděli!

07) Proč se jmenuje, jak se jmenuje?

V historii byste asi našli docela málo slavných žen jménem "Marge". Matt Groening pojmenoval paní Simpsonovou poněkud neoriginálně podle jisté Margaret Groening, své matky. Stejně jednoduše pak vznikl i její účes. Stejný totiž nosila v 60. letech i Mattova máma, byť nebyl modrý. Podobný účes navíc měla i Elsa Lanchester v prastarém hororu Frankensteinova nevěsta. Ale ten byl pro změnu monochromatický.

06) Divoké roky

Marge se navzdory své konzervativnosti objevila i na přední stránce časopisu Playboy – stalo se tak v roce 2009 k příležitosti dvacátého výročí Simpsonových. Pro Playboy to bylo (stejně jako pro tvůrce Simpsonových) zvláštní rozhodnutí – časopis se prý snažil zaujmout větší čtenářské publikum, než které si jej běžně kupuje.

05) Prostředek

Její prostřední jméno je Jacqueline – jde o dávno ztracené historické odkázání na Jackie Kennedy Onassis, manželku prezidenta Kennedyho. Což je dvojnásob vtipné, uvážíme-li francouzské kořeny Marge.

04) Nejpodceňovanější postava

Marge to co do popularity nemá snadné. Zkuste si s postavami Simpsonových najít nějaké memy – Marge na většině bude chybět, a pokud se tu vyskytne, tak pro frustraci ženy ve středních letech. Jde však dílem o smutný osud postavy, která drží celou žlutou rodinku pohromadě. Bez její stability by Homer dávno skončil v protialkoholní léčebně, Bart v pasťáku a Líza někde ve squatu.

03) Nejen paní domácí

Marge je sice po většinu seriálu jenom mámou v domácnosti, v průběhu mnoha, mnoha epizodních zápletek si však vyzkoušela i řadu dalších profesí. Patří mezi ně policistka, realitní agentka, spisovatelka, služebná, soudkyně, cvičitelka, číšnice, meteorologistka, detektivka, pekařka, automechanička či prodavačka preclíků. Možná bychom nic nenamítali vůči tomu, aby si takové práce podržela déle, mohlo by to do Simpsonových vnést závan čerstvého vzduchu.

02) Jasně nejasný věk

V Simpsonových je Marge 37 let, kdyby však v seriálu plynul čas jako v realitě (a bylo jí tolik v prvním díle), dnes by měla 63 let! Původně se Marge narodila už v 50. letech, později se však její "vznik" přesunul do 70. let.

01) Co měl účes ukrývat?

Účes Marge zezačátku nebyl jen nostalgickou připomínkou Mattovy mámy. Původně se mělo odhalit, že Marge pod vlasy ukrývá... vysoké zaječí uši! Šlo o nápad z podobného ranku jako odhalení, že jsou Homer a Krusty tatáž postava. A podobně i skončil. Když totiž Groening v průběhu seriálu scenáristům odhalil, co s Marge plánuje, zůstali na něj civět s otevřenou pusou a začali lobbovat pro to, aby se to do seriálu nikdy nedostalo.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný