8. října 2019 07:44

7 věcí, které o Maggie vědí jen ti největší fanoušci Simpsonových

Je Maggie přehlížený násilnický génius?!

Maggie Simpsonová často slouží jen jako koření hluchých částí epizod Simpsonových. Jako batole ostatně Maggie nemá mnoho vloh k tomu, aby se kolem ní rozvíjely různé zápletky. Nyní vás však přesvědčíme o tom, že ve skutečnosti jde o ryzí talent a neprávem přehlížené páté kolo u Simpsonovic vozu!

07) Její cena roste!

Když je Maggie oskenována na pokladně během znělky, numero, které vyjede na displeji, není náhodné! Odpovídá totiž průměrně měsíční ceně za vyživování a výchovu dítěte ve Spojených státech. A vzhledem k tomu, že Simpsonovi běží už prakticky 30 let, se částka za tu dobu změnila. V původní znělce vyjede suma 847,63 dolarů, ve znělce z roku 2009 už pak jen 483,52 dolarů, protože se cena péče o dítě mezitím kupodivu snížila!

06) Nejméně viděna, nejméně slyšena

Ačkoliv má Simpsonovic rodinka oficiálně pět členů, Maggie je mezi nimi nejméně k vidění a skoro vždy i ke slyšení. Jasně, není to překvapivé, uvážíme-li, že jde o batole. Na druhou stranu, batolata jsou obvykle nemálo hlučná – a vzpomeneme-li si na Griffinovy a jejich Stewieho, nelze se zbavit dojmu, že animáky co do batolat snesou podstatně víc než realita, takže má Maggie velké rezervy!

05) Její první slovo je...

... táta! Což je shodou okolností slovo, kterým Bart (a mnohdy ani Líza) často Homerovi neříkají. Obecně lze říct, že jde počet dílů, v nichž Maggie (pro)mluví, málem spočítat na prstech jedné ruky. Mezi celkem sedmi epizodami (plus filmem) totiž dominují čarodějnické díly, které nelze brát jako "kánonický" děj seriálu.

04) Její budoucí já nezastaví ústa

V průběhu seriálu jsme několikrát měli šanci vidět i budoucí, dospělejší já Maggie. Obvykle šlo o teenagerku. V díle o Lízině svatbě jsme se tak třeba dozvěděli, že Maggie nezavře pusu a v jednom kole mluví. Pokaždé, když chtěla v díle něco říct, ji však někdo přerušil!

03) Je geniální

Nejenže Maggie dovede v útlém věku skládat z kostek Einsteinovy rovnice nebo si třeba sama měnit pleny (!), ale umí už hrát i na saxofon anebo třeba střílet z pistole po miliardářích a mafiánech. Půjde-li to s ní takhle dál, bude Maggie za pár let nejspíš geniálním zloduchem či superhrdinkou!

02) Jmenuje se jinak

Maggie je oblíbená zdrobnělina, a byť existovala již před premiérou Simpsonů, žlutá rodinka slovo "Maggie" náležitě zpopularizovala. Možná bude proto trochu překvapivé, že se Maggie v seriálu jmenuje jinak. Její celé jméno zní Margaret Simpsonová – podobně jako u Barta (Bartoloměj) tak většina lidí nejspíš zná jen variaci na skutečné jméno oblíbené postavy!

01) Kolik jí je?

Maggie je v seriálu jeden rok. V Simpsonových samozřejmě nikdo nestárne, takže se nad tím nepodivujeme. Pokud bychom však protáhli její věk na dobu vysílání, měla by Maggie sama někde mezi 31 a 33 lety (budeme-li brát v úvahu i krátké skeče Simpsonových před samotným počátkem seriálu). Uvážíme-li, že americké ženy porodí své první dítě v průměru ve 26,3 letech (číslo se samozřejmě liší stát od státu), Maggie by už touhle dobou měla mít alespoň jednoho vlastního potomka!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný