30. října 2018 11:40

Simpsonovi se mají rozloučit s jednou velice populární postavou. Čím to tvůrci vysvětlují?

Springfield přijde o jednoho velice užitečného a populárního obyvatele.

Populární pracovník v obchodě Kwik-e-Mart s nejvyšší pravděpodobností opustí po 28 letech služby seriál Simpsonovi. Apu Nahasapeemapetilon budí v poslední době takové kontroverze, že se ho tvůrci seriálu rozhodli raději zbavit. Prozradil to Adi Shankar, šéf příbuzného seriálu Castlevania, za kterým taky stojí tým Matta Groeninga, tvůrce Simpsonů.

Minulý rok se naplno rozhořela debata o tom, zda Apu posiluje ve společnosti stereotypy o lidech indického původu. Apu má v seriálu přehnaný přízvuk i chování a vystupuje jako služebníček bez důstojnosti a osobnosti. Diskuzi otevřel dokument The Problem with Apu, který mimo jiné ukazuje, jak děti s indickým původem často čelí posměškům okolí, právě na základě postavy Apua.

"Tým scenáristů se ho chce úplně zbavit, protože představuje problém," řekl Shankar magazínu Indiewire. Lodivod seriálu Al Jean rychle zareagoval prohlášením: "Adi Shankar není producentem Simpsonů. Nemůže za nás mluvit." Zmizení Apua ze seriálu však tvůrci odmítají komentovat, což naznačuje mnohé.

Už dříve se vyjádřil taky americký hlas postavy Hank Azaria, který přiznal, že už mu vykreslení postavy dělá občas problém. "Ten přízvuk, však víte... Přiznávám se, že si občas představuju, jak s tím seknu," řekl v show Stephena Colberta.

Média už mezitím spekulují, jak to scenáristé udělají. Běžným způsobem je v Simpsonových prostě postupně nechat postavy vymizet. Jenže to stalo většinou s menšími rolemi jako Üter Zörker nebo Levák Mel. Mohl by se taky odstěhovat nebo za dramatických okolností zemřít, což by umožnilo loučení a fanoušci by to jistě přijali lépe. Mluví se však taky o přeobsazení dabéra a celkově jiném naladění postavy.

Co říkáte na pravděpodobný konec Apua v seriálu? Bude vám chybět a brali byste ho jako odlišnou postavu?

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný