12. května 2016 15:52

Simpsonovi a falešná atomovka: 7 nejzábavnějších vražedných pokusů Leváka Boba

Levák Bob, rok od roku levější!

Každý máme svůj velký cíl – Levák Bob si třeba dal za úkol zavraždit Barta Simpsona. K jeho veliké nelibosti se mu to – zatím – stále nepodařilo. O to zajímavější však množina jeho snah nakonec byla. Pamatujete si jeho nejšílenější vražedné nápady?

Černý vdovec

Bobův první výskyt v epizodě, v níž se pokusil nechat zabásnout Krustyho, se datuje do 3. řady. Zpočátku vše začíná nevinně – Selma si najde přítele, který je shodou okolností vězeň. Teprve postupně se ukáže, že jde o starého "dobrého" Leváka Boba. Už už to vypadá, že se poučil a dal kriminalitě vale, pak se však pokusí Selmu zabít pomocí zemního plynu s cílem zdědit její peníze, avšak Bart tomu učiní přítrž. A tím začíná jedna krásná nenávist.

Mys hrůzy

Bob se vrátí o pár dílů později, když ho – navzdory tetování "Zemři Barte" (anebo to bylo německy?) – porota pustí na svobodu. Sám Bart tou dobou začne být adresátem mnoha výhružných dopisů. Homer ho sice vezme mimo město, netrvá však dlouho, než si ho Bob najde i tam. Bart ho nakonec přechytračí netradičním způsobem – donutí jej před svým plánovaným zabitím zazpívat sáhodlouhou operu. Levák, s logikou sobě vlastní, mu vyhoví, a skončí až ve chvíli, kdy mu na levobok dýchá Wiggum s celou baterií poldů. Tak třeba to vyjde příště.

Poslední šance Leváka Boba

S výjimkou dílu Návrat Leváka Boba, kde se Bob stal na chvíli starostou a plánoval toliko zdemolovat dům Simpsonových a poslat Barta pryč, přišla jeho další, prý poslední šance zase o řadu později. A tentokrát si Bob vzal na paškál celé město! Nejprve zrušil televizi, poté se jal vše odpálit (falešnou) atomovou bombou a nakonec chtěl sebevražedným náletem zničit samotného Krustyho. Bohužel si k tomu namísto Boeingu vybral sto let starou plátěnou mašinu bratří Wrightů a nakonec putoval zase do chládku.

Bratr z jiného seriálu

Snad jediný díl, kdy v tom byl Bob nevinně, přišel v 8. řadě. Tentokrát nám byl představen Levákův bratr Cecil. Bob sám změnil své způsoby, stal se vášnivým věřícím a byl přidělen právě do Cecilovy péče. Jenže pak Bart, Líza a Bob samotný odhalí, že Cecil plánuje – věrný své rodině – sabotovat přehradu, na jejíž stavbě se podílel. Vše vyjde na najevo, Wiggum ovšem krom Cecila poslal do vězení i Boba, přesvědčen, že v tom taky musel mít prsty. Koloběh násilí mohl pokračovat!

Den spratka

Už i tvůrcům začalo pomalu docházet, že se věčné očerňování Boba snahou o likvidaci Barta divákům tak trochu zajídá. Ve Dni spratka se tak Bob rozhodl naopak zabít Krustyho! A to rovnou při oslavě jeho cesty do důchodu. Nutno zmínit, že se rozhodl doslova zabít dvě mouchy jednou ranou, způsobem k likvidaci Krustyho totiž měl být Bart! Nakonec by mu to i vyšlo, nebýt Krustyho omluvy Bobovi. Ten si tak plán rozmyslel... a zamířil opět do krimu.

Kdo chce zabít Homera?

Další netradiční díl přišel, když naopak někdo smrtí vyhrožoval Homerovi. Bob byl tentokrát přivolán, aby našel jeho vraha – a podařilo se mu to na jedničku! Ke své smůle se pak ovšem rozhodl, že na oplátku sejme zase Barta. Díl tak skončil na předpokládatelné notě...

Levák od vedle

Zatím poslední velký vražedný pokus přišel v 21. řadě. Tentokrát se Bob vrátil znovu ke svým kořenům a plánu na likvidaci Bartíka a udělal to překvapivě kreativně! Vyměnil si totiž obličej se svým spoluvězněm, jenž měl být propuštěn na svobodu, převzal jeho identitu a nastěhoval se vedle Simpsonových. Postupně získal jejich důvěru, vzal Barta na výlet, a nebýt útěku majitele Bobova obličeje, vše by mělo (pro Boba) příjemnou dohru.

Simpsonovi jsou na Prima COOL k dispozici každý podvečer.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný