22. srpna 2016 21:18

Simpsonovi drží 9 světových rekordů! Které to jsou?

Den co den na COOLu sledujete pořádné rekordmany!

Při jejich věku to zřejmě nepřekvapí, ale držitelé primu za nejdelší kontinuálně vysílaný seriál – samozřejmě Simpsonovi – mají na svém úspěchy pokydaném triku i celou řadu dalších trumfů. Některé z rekordů zapsaných do Guinessovky vás možná překvapí.

1. Nejdéle běžící animovaný seriál

S 27 lety v éteru se není čemu divit, že Simpsonovi získali podobný rekordní zápis.

2. Nejdéle běžící sitcom (na epizody)

Je tomu už sedm let, co se Simpsonovi rovněž stali nejdéle běžící situační komedií, ač animovanou. Co do počtu epizod se jim nic nevyrovná.

3. Nejvíce cen Emmy pro individuálního tvůrce

Scenárista, producent a režisér James L. Brooks si svými dvaceti cenami Emmy, jež získal v průběhu tvorby Simpsonových, může doma vydláždit podlahu!

4. Nejvíce cen Emmy pro animovaný seriál

Tento rekord překonali Simpsonovi již v roce 2003! V roce 2014 utržili Simpsonovi své třicáté ocenění v nejprestižnějších televizních cenách.

5. Nejvíce hostujících postav v seriálu

Dostáváme se mezi záludnější rekordy, ani tady však Simpsonovi vlastně nepřekvapí. Hostující postavy vybrané z celebrit se ostatně staly známkou seriálu! Rekord přišel na konci 16. řady, kdy se v 352 epizodách objevilo na 337 hostů.

6. Nehledanější seriálový výraz na internetu

Dle společnosti Google byli Simpsonovi nejhledanějším výrazem pro seriál mezi lety 2001 a 2003.

7. Nejvíce lidí přispívajících na umělecké dílo

Překvapivě teď nemáme na mysli samotný seriál, nýbrž bizarní atrakci na Comic-Conu z roku 2014 nazvanou Homer Dome, uvnitř níž davy lidí mohli přispět na amatérskou malůvku. Nakonec na ni přispělo 5565 lidí.

8. Nejdelší sledování televize

Ani teď nemáme na mysli délku seriálu, ale rekord individuálního diváka - tím se v roce 2012 stala dvojice Jeremiah Franco a Carin Shreve, kteří sledovali Simpsonovi v kuse po neuvěřitelných 86 hodin a 37 minut!

9. Nejvyšší uspořádání koblih

A ultimativním rekordem je pak 110,5 cm vysoký komín z koblih, který kanál FOX vytvořil v roce 2007 k příležitosti Simpsonových ve filmu! Vidíte, hranice lidstva se dají prolamovat každičký den!

Simpsonovi se vám na Prima COOL nabízejí každý všední den od 13.25 a 18.20.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný