9. června 2018 17:48

Tvůrci Simpsonových odhalili dopis, který Marge dostala od manželky prozidenta Bushe

Byla největší kritička Simpsonivých jejich tajných fanouškem?

Pro fanoušky Simpsonových, kteří v pondělí ve 20.15 zajisté neminou premiérový díl, není zlá krev mezi seriálem a rodinou Bushových žádným tajemstvím. Bývalý americký prezident George Bush starší se přistěhoval vedle žluté rodinky v díle, který mu příliš nefandil. Stalo se tak poté, co sami Bushovi seriál počastovali kritikou. Nový dopis od Barbary Bush ale naznačil, že věci nebyly tak zlé, jak se tehdy zdály!

Na přelomu 80. a 90. let, kdy byli Simpsonovi ještě mladí a svěží, vystřelila směrem k seriálu jako první právě Barbara. Nechala se totiž na veřejnosti slyšet, že Simpsonovi disponují typem humoru, který považuje "za nejhloupější věc na světě".

Podobná slova od první dámy úřadujícího prezidenta tvůrce samozřejmě poněkud urazila, rozhodli se proto, že napíšou Barbaře Bush kritický dopis jménem Marge Simpsonové. K jejich překvapení se jim dostalo kajícné odpovědi. Nyní, nedlouho po smrti Barbary Bush, tvůrci její reakci vytáhli na světlo světa.

Barbara se v dopise omlouvá Marge a přiznává, že ač je nedokonalá, i tak žlutá rodinka dává Americe nějaký pozitivní příklad. Omlouvá se i za svůj prostořeký jazyk. Celkově působí dopis překvapivě kajícně, uvážíme-li celou historii rozepří mezi Simpsonovými (resp. jejich tvůrci) a Bushovými. Celý překlad zní:

Drahá Marge, je milé, že jsi napsala. Jsem ráda, že jsi mi sdělila, co máš na srdci; bylo ode mě pošetilé si myslet, že žádné nemáš.

Dívám se na tvůj obrázek na plastovém hrníčku, do modrých kadeří máš vmotané růžové ptáčky. Je zjevné, že ty a tvá okouzlující rodina Líza, Homer, Bart a Maggie právě kempujete. Je to pěkná rodinná scéna. Zjevně jste pro zbytek našeho národa dobrým příkladem.

Prosím omluv mou prostořekost.

S vřelým pozdravem, Barbara Bush.

P.S. Homer vypadá jako švarný jinoch!

Původní tweet zdrojující na dopis najdete zde. Nakolik napsala dopis Barbara Bush a nakolik někdo z jejích PR poradců, je dnes samozřejmě poněkud obtížné určit – faktem nicméně je, že v podobné vrcholné pozici nelze osobu od jejího PR nikdy zcela odlišit, berme tedy dopis za validní…

Nic to nemění na tom, že teprve v letech po této vzájemné korespondenci vztahy mezi seriálem a (tou dobou již bývalým) prezidentem Bushem ochladly. Bush sám se k Simpsonovým později opět vyjádřil negativně a seriál posléze natočil onu neslavnou epizodu o tom, kterak se s Homerem serve.

Tvůrci Simpsonů (včetně Ala Jeana, který dopis zveřejnil) se však později s Bushovými při různých veřejných akcích přesto setkali – a nikdo se s nikým neserval. I rozepře mezi Georgem Bushem starším a Homerem Simpsonem tak byla, jak už to v showbyznysu chodí, do jisté míry nafouknutou bublinou.

Premiérová 29. série Simpsonových běží na Prima COOL každé pondělí ve 20.15.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný