8. července 2022 13:45

Proč mají Simpsonovi jen čtyři prsty? Vysvětlení vás nejspíš hodně překvapí

Pokud jste vždycky chtěli vědět, proč mají obyvatelé Springfieldu místo pěti prstů jen čtyři, po dnešku už po tom konečně můžete přestat pátrat.

Těžko hledat ikoničtější animovaný seriál. Simpsonovi vládnou obrazovkám už více než třicet let, jedna věc se však u nich i přes drobné úpravy ve vzhledu a vizuálním stylu po celou dobu nezměnila – všechny postavy mají pouze čtyři prsty. Proč se tak jejich tvůrci rozhodli?

Důvodů je více, ten hlavní je však čistě praktický. Animovat čtyři prsty je prostě jednodušší, což ušetří čas i náklady. Výroba jedné epizody seriálu se stopáží něco pod půl hodiny totiž trvá zhruba pět měsíců s náklady kolem pěti milionů dolarů. Na každé nové sérii tak musí pracovat paralelně mnoho tvůrčích týmu, aby se stihla dokončit včas.

V začátcích seriálu se množství dnes automatizovaných procesů dělalo ručně, a i když animace ještě nebyla tak precizní a dotažená jako v pozdějších letech, hledali animátoři každý způsob, jak si práci zjednodušit. Místo prstů se tak raději věnovali mimice či vtipným detailům na pozadí.

Čtyřprsté postavy jsou jednou z nejdelších tradic animované kinematografie, což má i jiný než pouze praktický důvod. Pětiprsté a realistické ruce se totiž nehodí ke zjednodušenému a zvýrazněnému stylu postav. A stejný důvod pro ubrání prstu platí i u Simpsonových. Homer olizující si po dojedení koblihy pětiprstou ruku by prostě vypadal podivně.

Výjimkou je japonské anime, kde prsty obvykle neubírají. Čtyřprstá ruka totiž o člověku v Japonsku obvykle říká, že má vazbu na podsvětí. Tamní nechvalně známá Yakuza totiž seká prsty svých členů za trest.

Pozorní diváci každopádně dobře vědí, že se v Simpsonových objevila jedna postava s pěti prsty – ano, byl jí samotný Bůh!

Zdroj: Looper

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný