23. června 2018 15:08

4 věci, které ještě chceme vidět v Simpsonových

Jaké je vaše tajné přání?

Už příští rok oslaví Simpsonovi neuvěřitelných třicet let ve vysílání plnohodnotného seriálu – technicky vzato se sice v televizi objevovali již od roku 1987, první dva roky však měli jen své krátké skeče. Ačkoliv samozřejmě existuje možnost, že tu s námi Simpsonovi budou v nějaké verzi příštích padesát let, faktem je, že jejich sledovanost pomaličku klesá. Občas se tak objeví názory, že by namísto vyšumění měli Simpsonovi někdy kolem své třicítky skončit – alespoň třeba dočasně, než je přebere někdo jiný. Nevíme, jestli nás taková budoucnost čeká. Ale pokud ano, sepsali jsme k příležitosti vysílání dalších premiérových dílů (pondělí ve 20.15!) pár napádů, které bychom do finiše rádi viděli!

01) Více budoucnosti/minulosti/alternativních realit

Když se zeptáte deseti fanoušků Simpsonů na jejich nejoblíbenější epizody, obvykle dostanete desatero různých seznamů. Existuje však vysoká šance, že v jejich výpisech bude pár dílů stejného jména – a dost pravděpodobně přitom půjde o epizody z minulosti či spíše budoucnosti žluté rodinky.

Zatímco nejrůznějších verzí „origin story“ vztahu Homera a Marge jsme viděli celou kopu, jsou to právě díly z budoucnosti Simpsonových, co v poslední době vzbudilo největší haló. Nyní, když se Simpsonovi možná pomalu chýlí ke konci, už nic nebrání tvůrcům naservírovat více téhož – a klidně přibrat i více dílů z alternativních realit, kde třeba Marge skončila s Flandersem a Homer se stal starostou města! A čím více hostujících kreslířů s vlastními šílenými styly bude podobné díly vytvářet, tím lépe.

02) Více výletů po světě

Mezi hostujícími celebritami nebo herci by se v Simpsonových mohla sejít půlka Ameriky a vlastně i světa obecně. Hergot, zamyslete se – který jiný seriál mezi epizodními postavami ukázal tak diametrálně odlišné lidi jako jsou Michael Jackson a Stephen Hawking? V této kategorii se tedy Simpsonovi už prakticky nemůžou překonat.

V čem se však rozhodně můžou překonat je cestománie! Nechť jedou co druhý díl do jiné země – a setkají s tamními celebritami a navštíví tamní lokace. Jasně, bude to přehlídka klišé, ale představa, že mezi desítkami světových míst objeví třeba i Česko, kde si žluťáci poslechnou Karla Gotta a dostanou se do cimrmanovské zápletky, by nás polechtala na duši. Tahle rodina se proslavila tím, že se skrze celebrity protínala s reálným světem – a jelikož celebrity už v podstatě vyčerpala, je na čase přesedlat na něco podobného.

03) Stárnutí postav

Tohle tak trochu souvisí s bodem jedna, ale ne zcela – zatímco jeho pointou byla možnost pustit si fantazii totálně na špacír, stárnutí by mělo zachovat „kontinuitu“ hlavní rodinky. Vlastně by nám vůbec nevadilo, kdyby třeba poslední řadu Simpsonovi opustili své věkové bezvětří a co díl posunuli story klidně o jeden rok…

Chceme prostě vidět Maggie konečně vyrůst! Homera řešit definitivní plešatost a Marge vychovávat vnuky poté, co se Bart poprvé rozvede! Že by ubylo ujetých dílů? Ale kdeže, naopak by se mohly spojit s tím, jak Simpsonovi začínali – s relativně přízemními příběhy o jedné americké rodině. Kdyby tvůrci chtěli, klidně by třicetiletou absenci stárnutí mohli vysvětlit nějakým bizarním propojením s Futuramou a jejími vědeckými technobláboly.

04) Šťastný, tradiční konec

Nakonec však ponejvíce oceníme, když se žlutá rodinka dostane do finále, jaké si po třiceti letech zaslouží. Zatímco u Futuramy jsme lobbovali pro otevřený konec, Simpsonovi by si naopak zasloužili vše krásně uzavřít. Konec a zvonec. Happy ending jako z té nejlepší knížky!

V průběhu let měli tvůrci Simpsonů hromadu nápadů na zakončení seroše. V jedné verzi si měli třeba Simpsonovi v duchu Truman Show uvědomit, že jsou postavami svého seriálu! V jiné verzi měli zase recyklovat úplně první, vánoční díl a seriál zakončit skrze jakousi časovou smyčku. Obojí zo jsou zajímavé nápady – proto očekáváme, že skutečné finále, pokud na něj někdy dojde, bude minimálně stejně tak zábavné a dojemné, jako to nejlepší ze springfieldských příběhů. Nic menšího si totiž Simpsonovi nezaslouží!

29. série Simpsonových pokračuje v pondělí ve 20.15 devatenáctou a dvacátou epizodou.

Sledujte COOL na Instagramu a přidejte se do nových facebookových skupin COOL PROGRAM, COOL KINO a COOL VÝTLEM!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný