17. září 2019 11:28

Skutečně odejde Apu? Simpsonovi konečně prozradili, jaký bude osud populární postavy

Bylo to opravdu těžké rozhodování.

Před rokem ze zákulisí seriálu Simpsonovi unikla zpráva, že ho možná po 28 letech služby opustí postava Apua Nahasapeemapetilona, provozovatele obchodu Kwik-e-Mart. Mělo jít o reakci na veřejnou kritiku, která se týkala způsobu, jakým Apu posiluje stereotypy o lidech indického původu. Tvůrci seriálu dlouho odmítali situaci oficiálně komentovat, ale teď prolomili mlčení...

Teď promluvil samotný tvůrce animované rodinky Matt Groening v rámci setkání s fanoušky na D23 Expo. "Apu jako postava zůstává... Milujeme ho, jsme na něho hrdí," zdůraznil Groening.

Hlavní producent seriálu Al Jean přiznal, že měli se scenáristy velkou debatu co dál. Chtěli totiž nějak reagovat na kritiku, která zazněla mimo jiné v dokumentu The Problem with Apu. V něm se řeší, že má postava přehnaný indický přízvuk i chování a vystupuje jako služebníček bez důstojnosti a osobnosti. Mnohé děti s indickým původem například čelí posměškům právě na základě postavy Apua.

"Byla to těžká volba, protože Apua spousta lidí miluje. Nechceme lidi urážet, ale taky chceme být vtipní. Odmítáme být totálně politicky korektní, takoví jsme nikdy nebyli. Stálo nás to hodně přemýšlení," vysvětlil Al Jean a naznačil, že Apu sice zůstává, ale bude trochu jiný než dříve.

Našli tvůrci seriálu podle vás ideální řešení?

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný