24. ledna 2022 00:03

7 věcí, na které se můžete těšit ve 33. sérii Simpsonových: Mafiánské díly jsou super!

Premiérová 33. série Simpsonových nabídne spoustu unikátních momentů i nápadů – dojde na muzikálový díl nebo třeba velkolepou poctu kriminálkám.

Už v úterý 25. ledna odstartuje na Prima COOL premiérová 33. série Simpsonových, která rozhodně nesundavá nohu z plynu a hned od prvního dílu servíruje nápady, kterými vrhne springfieldské hrdiny do nečekaných situací. Vybrali jsme sedmero důvodů, proč byste nové díly rozhodně neměli minout.

07) Velký muzikálový otvírák

Nejvíc muzikálová epizoda Simpsonových, jakou jste kdy viděli – takové přízvisko má první díl 33. série s názvem Hvězda zákulisí (The Star of the Backstage). Ten je totiž celý zpívaný a Marge, jejíž pěvecký hlas si v originále vzala na starost Kristen Bell (Ledové království, Super drbna, Veronica Mars), v něm po letech nacvičuje muzikál ze střední s názvem Y2K: The Millennium Bug. Marge nakonec dost krutým i zábavným způsobem přijde na to, že nostalgické vzpomínky někdy pořádně klamou.

06) Změna u kormidla

V minulé sérii Simpsonovi suverénním způsobem porazili pandemická omezení, když plynule převedli celou produkci na práci z domova, díky čemuž neměli ani fous zpoždění. Pro tu následující však lodivod seriálu Al Jean ohlásil, že potřebuje trochu oraz a tak tentokrát šéfoval jen čtyřem epizodám, poprvé od 12. série. Většinu tak dostal na starost dlouholetý a oceňovaný simpsonovský scenárista a producent Matt Selman – ten stojí za oblíbenými díly jako Simpsonovské biblické příběhy (S10,E18), Homr (S12,E9) nebo Gone Maggie Gone (S20,E13). Zajímavé a vítané osvěžení!

05) Opravdu šťavnatý strašidelný speciál

Místo obvyklých tří částí má tentokrát čarodějnický speciál hned pět segmentů. První přinese kanibalskou verzi klasického disneyovského animáku Bambi, druhá je pak parodií na oscarový korejský hit Parazit (2019). Konečně dojde taky na Noční můru z Elm Street, kde hrozivé události začnou tím, že se Homer rozhodnr porazit strom, na němž má Bart svůj domek. Čtvrtá pasáž je obzvlášť vypečená – strašidelný příběh o Bartovi čte totiž Maggie do ucha sám Vincent Price, legendární hororový vypravěč, známý třeba svým přednesem v pecce Thriller od Michaela Jacksona. Pětka se pak jmenuje Dead Ringer a jde v ní o TikTok a příběh připomínající horor Kruh.

04) Flanders jako chladnokrevný zločinec v kriminální parádě

Jedním z vrcholů 33. série je určitě dvojdíl A Serious Flanders (Závažný Flanders), který je poctou temným kriminálním seriálům z produkce streamovacích služeb. Nešťastným souběhem událostí se v něm krvavě zvrtne život Neda Flanderse, podobně jako ve slavném Fargu. V hutném příběhu se to přímo hemží narážkami na dílo Tarantina, Finchera nebo dokumentární krimisérii Jak vyrobit vraha. Hostují herci jako Brian Cox (Boj o moc), Cristin Militoli (Fargo, Palm Springs), Timothy Olyphant (Strážce pořádku, Deadwood) a Chris O’Dowd (Ajťáci, Chyťte ho!).

03) Najde Smithers muže svého života?

Dokáže se Smithers v osmé epizodě osvobodit z toxicky ovčáčkovského vztahu ke svému šéfovi panu Burnsovi a najít nový smysl života v náruči slavného módního návrháře Michaela de Graafa? Čerstvá láska sice učiní Smitherse neskonale šťastným, ale ukáže se ve výsledku opět toxickou, tentokrát dokonce pro celý Springfield. Kromě velkého Smithersova dilematu ale díl baví taky příběhem pana Burnse, který se spektakulárním způsobem zasekne u skládání puzzle. Více jsme když tak sepsali v samostatném článku.

02) Tlustý Tony se vrací jako Kmotr

Skvělé recenze i čísla sledovanosti v zámoří získala desátá epizoda A Made Maggie, v níž se proslulý springfieldský mafián Tlustý Tony stane kmotrem Maggie. Nebudeme prozrazovat zápletku, v níž dojde i na hodně krvavou přestřelku, každopádně američtí kritici konstatovali, že je díl nabušený švihlým humorem i originálními hláškami jako málokterý z poslední doby. A v Česku navíc bude mít premiéru v době návratu kmotrovské trilogie v remasterované podobě!

01) Jistoty a překvapení

A to jsme museli vynechat celou druhou polovinu 33. série, která si teprve odbude americkou premiéru a ještě na ni platí informační embargo. Hned dvanáctý díl Pixelated and Afraid (Rozpixelovaní a vystrašení) přitom láká na opravdu neobvyklé zážitky: „Takhle nahé a vystrašené jste Homera a Marge ještě neviděli.

Nová série má celkem 22 epizod, v nichž by se měl podle zákulisních informací vrátit indický prodejce Apu a Homer údajně pozná nevlastního bratra. Jistotou je i následující 34. série, kterou si seriál získal díky vytrvalé síle, jíž si drží diváky po celém světě.

Premiérová 33. série Simpsonových dorazí na Prima COOL v úterý 25. ledna ve 20:15. Další epizody vás čekají vždy s týdenním rozestupem.

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný