18. srpna 2020 15:10

Představitel Sheldona vysvětlil, proč se neupsal 13. sérii Teorie velkého třesku

Série událostí dovedla největší hvězdu seriálu ke konečnému rozhodnutí.

Jim Parsons, představitel Sheldona v Teorii velkého třesku, konečně přiblížil, proč se rozhodl odejít ze seriálu, který se tak v roce 2018 po jedenácti letech uzavřel. V podcastu David Tennant Does a Podcast With... promluvil o vyčerpání, které bylo způsobeno kombinací pracovního stresu i několika událostmi v jeho životě.

Už když podepisoval smlouvu na účast v 11. a 12. sezoně, měl tušení, že budou jeho poslední, ale vše dostalo jasné kontury v létě 2018, kdy ukončil natáčení první z nich. Tehdy ho čekal rychlý přesun do New Yorku, kde hrál v broadwayském představení The Boys In The Band.

Hned následující neděli ho navíc čekalo natáčení reklamy na Intel, a když už si volal taxíka do studia, zjistil, že jeden z jeho milovaných psů má vážný zdravotní problém. „Vypadal fakt na umření a já byl tak vyčerpaný, že jsem prostě začal brečet. Říkal jsem si – on tady prostě umře, zatímco já budu někde v práci,“ popsal.

Musel odjet na natáčení reklamy a pak rovnou do práce na Broadway. Bohužel následující noc měl pes těžký záchvat a on spolu se svým manželem Toddem Spiewakem učinil těžké rozhodnutí – pomoci psovi nadobro od utrpení.

Dalších několik dní jsem se cítil jako na kraji propasti, bylo to příšerné. Nakláněl jsem se nad něčím nekonečně temným,“ vysvětlil. Během sobotního odpoledního představení si neustále říkal, že neví, jestli ho zvládne dohrát do konce. Byl na dně.

Když jsem vycházel před publikum na konečnou děkovačku, honilo se mi hlavou jenom to, že mě večer čeká ještě jedno představení... najednou jsem uklouznul, spadl a zlomil si nohu," vybavil si rozhodující okamžik, po kterém začal opravdu přemýšlet nad zásadní změnou.

Když viděl rozvrh na 12. sezonu Teorie velkého třesku, uvědomil si navíc, že na konci natáčení mu bude 46 a jeho otec zemřel, když mu bylo 52 let. „Nejsem nijak pověrčivý, ale v souvislosti s tím vším, co se tehdy dělo, to na mě dolehlo,“řekl v podcastu.

Hned po návratu na natáčení v Los Angeles oznámil scenáristům seriálu, že tato sezona bude jeho poslední. Fanoušci se vše dozvěděli v jeho instagramovém příspěvku z května 2018, kde se objevili i kolegové Johnny Galecki, Kaley Cuoco, Simon Helberg, Kunal Nayyar, Mayim Bialik a Melissa Rauch.

Je těžké (takřka nemožné) skutečně přijmout, že tahle fotka je z první z posledních 24 dílů, které natočíme v Teorii velkého třesku,“napsal tehdy. Od svého rozloučení s rolí Sheldona zvolnil, ale vrátil se k televizi. Aktuálně spoluprodukuje komediální seriál Call Me Kat, který by se měl k divákům dostat už v podzimní televizní sezoně.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný