2. července 2021 10:42

Seriálový Vetřelec odhalí pravé záporáky slavné filmové série

Vetřelci se konečně prokoušou k jádru problému.

Přípravy seriálové podoby Vetřelce jsou v plném proudu a její showrunner Noah Hawley, který stojí taky za oceňovaným seriálem Fargo, prozradil v rozhovoru pro magazín Vanity Fair velice zajímavé podrobnosti o jejím zasazení. Podle něho totiž nastal čas, aby se smrtící čelisti xenomorfů zakously do bílých límečků.

„Nepůjde o příběh Ripleyové, ten už byl perfektně odvyprávěný a já do něho nechci dál rýpat. Odehrávat se bude částečně na Zemi v otevřenějším prostředí, nepůjde tedy o klasický model, kdy jsou lidé s vetřelci uvězněni v omezeném prostoru, ale bude spíše o tom, co by se stalo, kdyby se začala hrozba nekontrolovatelně šířit,“naznačil Hawley.

Podle něho jsou první tři filmy taky příběhem o nerovnosti, kdy jsou obyčejní lidé posláni na smrt bezcitnou korporací, která ve vraždící kosmické rase vidí jen další možnost, jak vydělat. Zmínil scénu z druhého dílu, kdy Ripleyová řekne Carterovi Burkeovi, zástupci společnosti Weyland-Yutani, slavnou větu: „Nevím, který druh tady je horší. Oni se alespoň nepodrážejí kvůli procentům ze zisku.

Vyprávění se bude podle Hawleyho točit právě kolem Burkeových šéfů, protože on byl jen prostředník: „Bude to o těch, kteří posílají druhé, aby za ně dělali špinavou práci.

Těšíte se na seriálové rozšíření vetřelčího univerza?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný