9. dubna 2018 22:03

Penny vs. Samantha: 5 seriálových hrdinek, které uloví každého chlapa

Žádný se jim neubrání...

Seriálová Single Lady pokračuje na Prima COOL opět v úterý ve 22.15 – a opět nabídne několik trampot ze svého nabitého života! Tahle alfa samice patří k typu hrdinek, které se kapky promiskuity nezaleknou. Podobných ženských ekvivalentů Jamese Bonda přitom v seriálech stále není zrovna mnoho. Které z nich nám imponují nejvíc?

05) Jessica Jones (Jessica Jones)

Když je někdo depresemi strhané soukromé očko, které zapíjí životní bídu hektolitry whiskey, je nasnadě, že pro trochu nezávazného sexu nepůjde daleko. Jessica Jones má sympatický kukuč, a ačkoliv své úlovky spíše opíjí, než okouzluje, je rozhodně implikováno, že ji přehnané závazky netíží. V seriálu, pravda, mnoho zářezů nezíská. To ale jen proto, že místo vztahů řeší trochu závažnější situace.

04) Joan Holloway (Man Men)

Do jaké míry je lovkyně lovkyní a kořist kořistí? S touhle otázkou si pohrávaly motivy Joan v Mad Menech (česky také Šílenci z Manhattanu). Bylo evidentní, že Joan, šéfová ženského personálu zdejší reklamky v 60. letech, platí za výjimečnou dámu. O Joan se toho však vykládalo daleko více, než byla realita. Její pověst navíc měla i stinné stránky, když byla donucena... obětovat se s jistým slizounským klientem pro dobro firmy. Jako vše v Mad Menech i charakter promiskuitní moderní ženy se ukázal být daleko komplexnější a často posmutnělejší, než by se na první pohled mohlo zdát.

03) Penny (Teorie velkého třesku)

Uplynulých 6 až 7 let je Penny pevně svázána s Leonardem – v posledních letech od svatby nejen metaforicky, ale i doslova. Mnozí by tak mohli zapomenout, že na počátku byla Penny mnohem blíže nezdolné alfa samici, jejíž milostný život je divoký jako protonové srážky v CERNu a zažívá při něm větší vlny než u hurikánu třídy 5! Sheldon v jednom z dílů spočítal, že Penny lapila přes 30 mužů – a to je už solidní vizitka!

02) Bo (Dívky odjinud)

Většina vztahových serošů operuje s alfa samicemi tak nějak mimoděk – někdo v sobě holt má více charismatu, a proto častěji skóruje. Bo z Dívek odjinud je však jiná krev. A to doslova. Jako sukuba má schopnost dotykem ovládat muže i ženy, a v případě potřeby z nich polibkem i vysávat život. Mohla by z toho být zápletka solidního pornofilmu i hororu, Dívky odjinud však namísto toho Bo zparťákovali s poldy... a udělali z téhle nadpřirozené premisy detektivní seroš!

01) Samantha (Sex ve městě)

Královnou (nejen) lovu (nejen!) mužů je však především Samantha ze Sexu ve městě. Nikdo jiný neudělal v boji za rovnoprávnou možnost na nezávazný sex víc než právě ona – alespoň mezi fiktivními seriálovými postavami. O to lepší bylo, že Samantha navíc napříč řadami typ ženy vamp několikrát rozebrala na prvočástice a ukázala, že nejde jen o prvoplánovou vábničku sexu. A příklad Samanthy dodnes inspiruje další alfa samice – třeba i jistou Single Lady!

Single Lady pokračuje na Prima COOL v úterý ve 22.15.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný