9. května 2022 13:00

Nový Percy Jackson odhalil všechny tři hlavní herce. Fanoušci jsou naštvaní kvůli představitelce Annabeth

Disney představil hrdiny nové adaptace Percyho Jacksona a... nedošlo na úplně pozitivní reakce.

Seriálová adaptace Percyho Jacksona už má představitele hlavního hrdiny, kterým bude Walker Scobell, jenž na sebe upozornil parádním výkonem v dobrodružné sci-fi Projekt Adam. Kdo bude hrát jeho dva nejlepší kamarády, Grovera Underwooda a Annabeth Chase, se však fanoušci dozvěděli až nyní.

Představitelem Grovera bude Aryan Simhadri (Poper se s tím!, Mixni to), Annabeth pak ztvární herečka Leah Sava Jeffries (Empire, Rel), s jejíž podobou však někteří čtenáři knih mají problém. V předloze je totiž o Annabeth výraznou blondýnkou, již v dosavadních filmových adaptacích hrála Alexandra Daddario – nová herečka je však Afroameričanka.

Autor knih Rick Riordan přitom sliboval, že bude nový seriál maximálně věrný předloze, což se zatím potvrzovalo výběrem mladších herců (Riordan veřejně pohanil filmy, Hollywood je prý zkazil). Sám má na jeho podobu významný vliv a podílí se na něm i jako scenárista, logicky tak musel schválit i výběr nových herců. Zprávu o jejich obsazení pak nasdílel na svůj twitterový profil, jelikož však očividně tušil, jaká bude odezva, raději zablokoval možnost na tweet reagovat.

Dodejme, že Annabeth je v knihách polobohyně, dcera řecké bohyně Athény a Fredericka Chasea. Je charakterizována svou silou a krásou, je hlavní poradkyní athénské kabiny a architektkou Olympu. Grover je pak satyr s malými růžky, které zakrývají jeho kudrnaté vlasy. Žije v Táboře polokrevných na Long Islandu v New Yorku a mimo jiné rozumí řeči zvířat.

Co říkáte na obsazení ústřední trojice seriálu?

Zdroj: Collider

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný