13. února 2016 16:36

Sean Bean není králem filmových smrtí. Překonali ho tihle 3 herci!

Kdo se prostě odmítá dožívat konce filmu?

Když protřelí diváci od 20.15 přepnou na naši páteční Legendu s Seanem Beanem, musejí se nutně orosit. Vždyť kde se Bean nachomýtne, tam podle slavného memu jeho filmová postava okamžitě zemře! Statistiky však říkají něco jiného. Ačkoliv je Bean s 30 % svých zesnulých postav skutečně přeborníkem, překonali ho tito tři vyzyvatelé.

Vincent Price

Ostře řezaná čelist klasika zářícího v hororech 40. let ční ve statistice 8 smrtí nad Seanem Beanem (33 vs. 25). Proč mu příběhy tolik nepřejí?

Odpověď leží právě v Priceově charismatu a zvoleném žánru. Price často ztvárnil spíše zápornější postavy, které byly po zásluze potrestány. Naposledy si však zahrál ještě ve Střihorukém Edwardovi – patřila mu právě role Edwardova stvořitele, který (opět!) umírá před tím, než svému dílu může vytvořit normální ruce…

Bela Lugosi

Matador černobílých hororů vlastně není natolik překvapivý – v jeho filmografii totiž najdeme postavy, jako jsou upírský hrabě Drákula, Frankensteinovo monstrum či všemožně šílení vědátoři.

Jinými slovy, taktéž Lugosi často ztvárnil v éře klasického Hollywoodu záporné postavy. Padouši tehdy zkrátka namísto odjezdu do západu slunce končili pod drnem. A nakonec takto dopadlo 36 Lugosiho hrdinů.

John Hurt

Absolutním vítězem je však především John Hurt, jehož postavy to ve filmech zabalí skoro třiačtyřicetkrát! Na první pohled je přitom záliba Johna Hurta ve smrti tak trochu filmový oříšek. Za svůj život tento slavný britský herec nastřádal přes 120 rolí, nehrál ale často záporáky nebo hororová stvoření, jeho statistika úmrtí kolem 30 % je tak vlastně podobná jako v případě Beana. Vtip je v tom, že přeborník Hurt natočil tak velké množství filmů, že zkrátka a dobře jeho postavy umřely již mnohokrát.

Celkový výčet činí filmy jako Vetřelec nebo Kontakt, ale i Hellboy, Snowpiercer, V jako vendeta, Spaceballs či Sloní muž. Hurt měl zkrátka pro drama vždycky uděláno…

Doufejme, že to nezabalí ani Beanova postava v Legendě. Sledovat ji můžete v pátek večer od 20.15 na Prima COOL.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný