17. srpna 2017 11:37

Sci-fi seriál Killjoys: Vesmírní lovci je zpátky. Sledujte na COOLu každé pondělí po desáté večer premiérovou 2. sérii!

Trio vesmírných lovců odměn se ocitlo uprostřed krvavé meziplanetární třídní války. Vesmírní lovci Dutch a John se sice zavázali zůstat v konfliktu nestranní, ale záhy zjišťují, že to nepůjde. Musejí se hodně otáčet, aby udrželi naživu nejen sebe, ale i své přátele, zachránili uneseného parťáka D‘Avina, vypořádali se se starými nepřáteli a přežili všechny úskoky padoucha Khlyena.

Trio vesmírných lovců odměn, které zbožňuje zábavu a žije každý den tak, jako by měl být poslední, se ocitlo uprostřed krvavé meziplanetární třídní války. Atraktivní Dutch (Hannah John-Kamen), její nejbližší přítel a věrný parťák John (Aaron Ashmore) a jeho bratr D’avin (Luke Macfarlane) se sice zavázali zůstat v konfliktu nestranní, ale záhy zjišťují, že to nepůjde.

Minulost každého z nich je pořádně složitá a někdy i hrozivě temná. Proto se musejí hodně otáčet, aby udrželi naživu nejen sebe, ale i své přátele. Když jsme je viděli naposledy, na konci první řady Dutch, John a jejich kamarád Pree (Thom Allison) jen o chloupek unikli ničivému bombardování. Alvis (Morgan Kelly), Pawter Simms (Sarah Power) se krčili v podzemních tunelech společně s povstalci v naději, že se jim podaří útok přežít. A nebohý D’avin se dostal do spárů zloducha Khlyena (Rob Stewart), který kdysi vycvičil Dutch. Vesmírní lovci musí uneseného D’avina zachránit. Ale to je teprve začátek jejich nového, ještě většího a divočejšího dobrodružství. Na Killjoys čekají staří nepřátelé, a hlavně je třeba odhalit, o co vlastně Khlyenovi jde.

Zajímavosti:

  • Killjoys: Vesmírné lovce vymyslela producentka a scenáristka Michelle Lovretta (Dívka odjinud).
  • První řada seriálu byla schválně vymyšlená a natočená tak, aby se diváci seznámili s hrdiny, zažili s nimi první dobrodružství, pobavili se a poznali vesmír, ve kterém se pohybují. Následující epizody mají být o něco vážnější a jejich děj komplikovanější. Michelle Lovretta říká, že první řadu bere jako „krátkou upoutávku na to, co ještě v seriálu bude“.
  • Druhá řada má být ještě víc sci-fi, sexy a napínavější. Má také přinést odpovědi na některé z klíčových otázek, které se objevily v minulých dílech – především na ty, které se týkají jednoho z hlavních hrdinů – D’avina.
  • Už v druhé epizodě se poprvé objevuje úplně nový zloduch, který je mnohem komplikovanější a zajímavější, než se na první pohled může zdát. Vesmírní lovci se ho navíc jen tak nezbaví.
  • Producentka a scenáristka seriálu Michelle Lovretta je velkou fanynkou sci-fi a fantasy. Říká, že když si v dětství ostatní hráli venku, ona seděla doma s knížkou, na které byla „buď dívka s mečem, nebo někdo s laserovou pistolí“.
  • KIlljoys: Vesmírní lovci se natáčejí v kanadském Torontu, kde vzniká (nebo vznikalo) velké množství dalších seriálů. Mimo jiné: 12 opic, Výjimeční, Američtí bohové, Právem odsouzeni, Hannibal, Příběh služebnice, Dívka odjinud, Pohřešovaný, Nikita nebo Rookie Blue.

Postavy:

Dutch alias Yalena Yardeen (Hannah John-Kamen) Okouzlující a smrtící kráska je odvážná a na první pohled bezstarostná. Snadno si každého získá. Flirtováním a neúnavnou vyřídilkou se ale snaží ukrýt temná tajemství vlastní minulosti, která ji v poslední době znovu dohnala a začala trápit. Vede jeden z nejlepších týmů vesmírných lovců.

Hannah John-Kamen Anglická herečka se narodila 6. září 1989 ve vesnici Anlaby ve východním Yorkshiru. Upozornila na sebe hlavní rolí v seriálu Killjoys: Vesmírní lovci a také v muzikálu Viva Forever (s písničkami od Spice Girls) v londýnském divadle West End. Zahrála si dothrackou vdovu v šesté řadě seriálu Hra o trůny a důstojnici Prvního řádu ve filmovém hitu Star Wars: Síla se probouzí. Její rodiče pocházejí z Nigérie, matka byla modelkou. Umí hrát na piano a je zkušenou tanečnicí. Věnovala se baletu, kabaretnímu a jazzovému tanci, salse a stepu.

John Jaqobis (Aaron Ashmore) Odborník na všechny možné technologické vychytávky kolem sebe neustále hází vtipné a štiplavé hlášky, ale v jádru má dobré srdce. Je rozvážnější než ostatní: místo střílení raději nejdříve zjišťuje, jestli neexistují jiné vyhlídky. Je nejbližším, a možná jediným přítelem Dutch.

Aaron Ashmore Kanadský herec se narodil 7. října 1979 v městě Richmond v Britské Kolumbii. Upozornil na sebe rolemi v seriálech Smallville, Warehouse 13 a Killjoys: Vesmírní lovci. Má bratra – identické dvojče Shawna, který je také hercem. Od roku 2014 je ženatý. Má dceru.

D’avin (Luke Macfarlane) Bývalý elitní voják s tajemnou minulostí a bohatými zkušenostmi z krvavých bojů neviděl svého bratra Johna dlouhých pět let. Mají tedy co dohánět. Má problémy, protože se s armádou nerozešel v dobrém. Dutch ho okamžitě okouzlí svými půvaby i smrtícími schopnostmi.

Luke Macfarlane Kanadský herec a muzikant se narodil 19. ledna 1980 ve městě Londýn v Ontariu. Upozornil na sebe rolemi v seriálech Bratři a sestry a Killjoys: Vesmírní lovci. Byl frontmanem kapely Fellow Nameless. V roce 2008 se během rozhovoru v kanadských novinách veřejně přihlásil k tomu, že je gay.

Dr. Illenore Pawter Seyah Simms (Sarah Power) Lékařka ze Starého města pochází z jedné z devíti významných královských rodin. Je obětavá a oddaná svému „řemeslu“.

Sarah Power Kanadská herečka se narodila v roce 1985. Upozornila na sebe rolemi v seriálech Killjoys: Vesmírní lovci, Wild Roses, Good Witch a American Gothic. V mládí se věnovala tanci. Od čtrnácti let navštěvovala kurzy herectví.

Prima „Pree“ Dezz (Thom Allison) Přímočarý majitel baru Royale, ve kterém často vysedávají Vesmírní lovci, má za sebou kriminální minulost. Díky jeho starým kontaktům je snazší najít hledané osoby nebo předměty.

Thom Allison Kanadský herec, zpěvák a režisér na sebe upozornil rolí v seriálu Killjoys: Vesmírní lovci. Objevil se také v seriálech Případy detektiva Murdocha a Soukromé očko. V deseti letech si zamiloval divadlo a zůstalo mu to dodnes.

Alvis Akari (Morgan Kelly) Člen mnišského řádu patří k povstalcům a čas od času vystupuje jako informátor, který poskytuje Dutch cenné informace. Má důstojné vystupování, ale také smysl pro humor.

Morgan Kelly Kanadský herec se narodil 23. července 1976 v Montrealu. Upozornil na sebe rolemi v seriálech Killjoys: Vesmírní lovci a Být Erikou. Vyrostl ve striktně nábožensky založené rodině. Je ženatý a má jedno dítě.

Khlyen (Rob Stewart) Tajuplný vesmírný lovec je bývalým mentorem Dutch, kterou trénoval už od jejích osmi let. Je nemilosrdný a krutý. Je silným, zkušeným bojovníkem. Zdá se, že by mohl mít jisté superschopnosti.

Rob Stewart Kanadský herec se narodil 23. července 1961 v Torontu. Proslavil se rolí detektiva Nicka Slaughtera v akčním kriminálním seriálu Vražedné pobřeží. Zahrál si také v seriálech Killjoys: Vesmírní lovci a Nikita. V mládí hrál hokej a snil o tom, že se dostane na profesionální úroveň. V 17 letech přišel kvůli zranění o ledvinu a musel odmítnout několik atletických stipendií. Vystudoval latinu a angličtinu. Je ženatý a má syna.

Druhá řada sci-fi seriálu Killjoys: Vesmírní lovci běží na Prima COOL každé pondělí večer.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný