20. září 2022 17:30

Zelené šaty z Rodu draka mají speciální význam. V čem zásadně ovlivňují celý seriál?

Šaty dělají člověka... a jak se ukázalo v pátém díle Rodu draka, můžou taky sloužit jako radikální vzkaz všem okolo.

Následující text obsahuje spoilery týkající se pátého dílu seriálu Rod draka!

Slavnostní hostina u příležitosti svatby nástupkyně Železného trůnu Rhaenyry Targaryen (Milly Alcock) s Laenorem Valeryonem (Theo Nate) byla nakonec zalita krví. Jenže daleko větší konflikt už předtím zažehla královna Alicent Hightower (Emily Carey). Do sálu totiž dorazila pozdě a okázalým způsobem přerušila projev svého muže krále Viseryse (Paddy Considine). Největší pozdvižení u přítomných však vzbudila její volba šatů. Měly totiž zelenou barvu!

Až dosud jsme viděli Alicent hlavně v rudé či modré, jenže právě zelená je pro její rod Hightowerů zcela zásadní. Když totiž svolávají své síly do války, zapálí na vrcholu Vysoké věže ve své metropoli Starém městě plamen – a ten svítí zeleně. Divákům to během hostiny letmo připomenou Larys a Harwin Strongovi (Matthew Nedham a Ryan Corr).

Alicent k symbolickému protiútoku dohnala série událostí, kvůli níž se začala cítit podvedená a ohrožená. Z pozice králova pobočníka byl vyštípán její otec Otto (Rhys Ifans), který jí před svým odchodem zdůraznil, že si musí vybrat, jakou strategii zvolí ohledně blížící se smrti krále. Rhaenyra totiž poté bude chtít bezpochyby upevnit svou moc, což může učinit jediným způsobem – odstraněním Alicent a jejího syna, který si také může činit nárok na trůn.

Paranoidní pocity v Alicent vzbudil i fakt, že jí Rhaenyra lhala, co se týče své neposkvrněnosti. Milostný poměr s ní totiž ve slabé chvilce prozradil Ser Criston Cole (Fabien Frankel), který hloupých a vyloženě bezhlavých rozhodnutí nasbíral v pátém dílu hned několik.

Zeleným gestem dala Alicent jasně najevo, že nastoluje rivalitu s Rhaenyrou. V následujících dílech tak bude zajímavé pozorovat, které postavy se oblečou spíše do zelené a které do černé a červené, tedy tradičních barev Rhaenyry a rodu Targaryenů.

Zdroj: Mashable

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný