18. srpna 2022 12:00

Vyznejte se v nové Hře o trůny: Tady je stručný přehled nejdůležitějších postav

Kdo se tentokrát zapojí do napínavého boje o Železný trůn? Po tomhle článku vám to celé bude mnohem jasnější.

Hra o trůny se vrací – akorát v trochu jiné podobě. Seriál Rod draka je zasazen do stejného světa George R. R. Martina, ukáže nám však počátek konce rodu Targaryenů, jenž započne dvě století před vzestupem Matky draků. Jaké postavy budou v novém seriálu naprosto klíčové?

Viserys I. Targaryen (Paddy Considine): Hlavním postavám bude na začátku seriálu dominovat Viserys I. aka král Západozemí. Ten je popisován jako "milý a decentní muž", takže předpokládáme, že to s ním dopadne špatně! Ostatně jako s každým milejším hrdinou z tohoto světa. Zahrál si ho Paddy Considine, britský divadelní veterán, jehož můžete znát třeba z boxerského dramatu Journeyman.

Rhaenyra Targaryen (Emma D'Arcy): Primární následnicí trůnu bude Viserysova dcera z prvního manželství, což dozajista nepovede k žádným svárům. Rhaenyrě pomáhá, že má osedlaného i draka – a z chronologie Martinova díla se dá očekávat, že se v průběhu děje stane první královnou na Železném trůnu. Ztvární ji mladá britská herečka Emma D'Arcy, která se doposud jen mihla v několika seriálech.

Daemon Targaryen (Matt Smith): Největším šoumenem seriálu zcela jistě bude Daemon Targaryen s tváří Matta Smithe, bývalého Pána času alias Doctora Who. Daemon je mladší Viserysův brácha, jenž to umí s meči i s draky. Vzhledem ke kultovnímu charismatu Matta Smithe od něj očekáváme, že by se v komunitě mohl stát takovým duchovním nástupcem Tyriona (což dost možná znamená, že fanoušci si oblíbí někoho úplně jiného).

Alicent Hightower (Olivia Cooke): Třenice jsou v seriálu očekávány zejména od Alicent, Viserysovy druhé ženy, která s ním má vlastní děti. Alicent je členkou "nového" rodu Hightowerů, ačkoliv bohužel neočekáváme, že půjde o crossover s Policejní akademií. Kuriózní dost možná bude i fakt, že je Olivia Cooke, která Alicent ztvární, o dva roky mladší než Emma D'Arcy.

Otto Hightower (Rhys Ifans): Otec Alicent, který toho času také slouží pobočník krále a je hlavním představitelem svého rodu. Očekává se, že bude mít největší vliv na vznik krize o nástupnictví Viseryse I., která povede ke konfliktu o Železný trůn. Ottovi propůjčí obličej velšský herec a zpěvák Rhys Ifans.

Corlys Velaryon (Steve Toussaint): Děj rodu draka skoro jistě nezůstane jen politickým zápolením v Králově přístavišti, ale zamíří i na moře. Zde bude klíčový rod Velaryonů, jenž vede právě Corlys alias "Mořský had". Velaryoni sídlí na rozsáhlém ostrově v zátoce Blackwater, a z knih se také ví, že patřili během tance draků mezi velké podporovatele vladařského nároku krásné Rhaenyry. Této role se každopádně ujal Steve Toussaint, jehož jste mohli vidět třeba v Princi z Persie.

Rhaenys Velaryon (Eve Best): Významnou roli bude mít v Rodu draka i Corlysova žena Rhaenys, která také dovede létat na dracích a měla být významnou královnou... ale nakonec skončila relativně stranou hlavnímu dění. Inu, možná tomu tak nebude napořád! Střihne si ji každopádně Eve Best, jíž můžete znát z Královy řeči.

Zdroj: Wikipedia

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný