29. března 2023 16:46

Druhá série Rodu draka byla razantně zkrácena. Důvod vás pořádně naštve

Populární fantasy seriál Rod draka prochází řadou změn, z nichž některé nejsou zrovna potěšující.

Už brzy se začne natáčet druhá sezona seriálového hitu Rod draka, který je prequelem Hry o trůny a vypráví o zkáze rodu Targaryenů. Podle informací renomovaného magazínu Deadline ji však čeká krácení a bude mít pouze osm dílů, tedy o dva méně než měla první a než bylo původně plánováno. Hlavní motivy krácení mají být dva.

Tím prvním je aktuální tlak na úspory mateřského studia Warner Bros. Zkrácení sezony o dva díly může znamenat znatelné snížení položky nákladů na konečném ročním vyúčtování, obzvlášť když se tím lze vyhnout produkčně a finančně nákladné epizodě. A právě tím se dostáváme k druhému důvodu.

Tvůrci totiž dostali rovnou zelenou pro třetí sezonu a hlavní scenárista Ryan Condal teď má spolu s autorem předlohy Georgem R. R. Martinem přeskupovat děj jednotlivých epizod a diskutovat nad tím, zde bude potřeba ještě sezona čtvrtá. Martin sám v minulosti prohlásil, že pro plnohodnotné odvyprávění všech vzájemně propletených linek by to chtělo alespoň čtyři série po deseti dílech.

Ke škodě všech fanoušků byla z finále druhé řady do té následující odsunuta obří bitva, jež má být kulminací občanské války známé jako Tanec draků. Útěchou by mohla být alespoň kratší produkční doba takto osekané sezony, aby mohla k divákům zamířit už v létě 2024.

Zdroj: Deadline

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný