26. října 2022 11:30

Ve druhé sérii Rodu draka budou dvě důležité věci, které v té první chyběly

Tvůrci Rodu draka slibují, že pokračování seriálu nabídne zajímavé změny, po kterých fanoušci už dlouho volají.

Rod draka by měl ve své chystané druhé sérii nabídnout více akce – znatelně se tak přiblíží stylu, jaký si diváci oblíbili na Hře o trůny. V rozhovoru pro britské The Times to prozradil showrunner seriálu Ryan Condal a přiblížil, co stálo za rozhodnutím tvůrců.

„Dostaneme pořádnou podívanou, ale nejdříve jsme museli přiblížit složité životy hrdinů, než jsme je hodili do války. Druhá série už bude mít podobný rytmus jako jádro seriálu Hra o trůny, ale bude to zasloužené. Diváci pocítí jednotlivé tragédie, jelikož jsme si dali práci s předchozím vykreslením událostí, které k nim vedou,“ vysvětlil Condal.

Ve druhé řadě pak dojde na více humoru, respektive na přidání odlehčujících momentů: „Ale pouze tam, kde to bude přirozené.“ Bude sice chybět komediální talent herců jako Peter Dinklage (Tyrion Lannister), ale v nové sestavě se taky najdou vhodní adepti. „Myslím, že Matt Smith umí být velice vtipný. Pokud si nějaká postava nebere servítky, je to jeho Daemon,“ zdůraznil Condal.

Showrunner seriálu taky vysvětlil, proč Rod draka obsahoval méně sexuálního násilí, které bylo součástí drsně vykresleného světa Hry o trůny. „V seriálu určitě jsou nepříjemné scény, jen jsme se jim snažili vyhnout v situacích, kdy nám přišlo, že nijak neslouží příběhu. Třeba když v osmé epizodě došlo ke znásilnění služky princem Aegonem, zprostředkovali jsme to skrze reakci a šok znásilněné. Umíme si představit, jak asi vypadalo, už jsme ho v televizi viděli. Není nutné zobrazit akt jako takový,“ popsal Condal a dodal, že ho nadchlo, jak skvělou sledovanost i reakce první série zaznamenala.

Zdroj: Deadline

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný