19. prosince 2016 14:02

REVOLUCE: Apple zničí konkurenci! Jeho iPhone 8 bude mít unikátní display z plastu

Že by si někdo posvítil na největší slabinu chytrých telefonů?

Není žádným tajemstvím, že chystaný iPhone 8 má být pro Apple skutečně tím pravým revolučním zařízením, na které jeho fanoušci už pěkných několik let čekají. Nové informace, které vytáhl magazín Korea Herald přímo od dodavatelů Applu, mluví o displeji, který bude doslova srostlý s tělem telefonu - bude mít pokročilou OLED technologii, pokryje prakticky celou čelní stranu telefonu, bude zahnutý do stran a co je hlavní, jeho vnější plášť bude plastový!

Až dosud displej u iPhonů pokrývalo sklo typu Corning Gorilla Glass a skleněnou ochranu displeje mají i všechny ostatní značky. Sklo má výhodu v mimořádné tvrdosti a odolnosti proti poškrábání - je však velice křehké, takže při pádu celkem snadno praskne. Plast by tuto novýhodu mohl vykrýt.

Výrobcem displejů pro Apple bude Samsung, který jich může dodat až 100 milionů kusů. Plastová ochrana displeje taky může být výhodou při čtení otisku prstu skrz obrazovku - právě to má nový iPhone přinést. Hovoří se taky o bezdrátovém nabíjení a odezvě telefonu na jakýkoli dotek ruky po celém těle přístroje.

Apple má příští rok představit pouze jednu verzi iPhonu 8 - bude ho brát jako svou vlajkovou loď. Spolu s ním vylepší modely iPhone 7 a iPhone 7 Plus - a to nasazením nového hardware a tradičním přidáním písmena S.

Co říkáte na nový plastový směr, kterým se Apple zřejmě vydá?

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný