22. června 2022 09:52

První pohled na skřety ze seriálového Pána prstenů, mezi nimiž jsou i ženy. Proč vypadají jinak?

Seriálové zpracování nabídne trochu odlišný pohled na hrozivé skřety.

Seriál Pán prstenů: Prsteny moci slibuje, že změní náš pohled na skřety, které máme z filmové ságy zafixované jako bezduché pěšáky Sauronovy armády. Odehrává se totiž ve Druhém věku Středozemě, dlouho před událostmi původního Pána prstenů, což byla pro skřetí druh dost odlišná situace. Na konci Prvního věku totiž byli v prohrané Válce hněvu takřka vyhlazeni.

„Strávili jsme spoustu času diskuzemi nad tím, co znamenalo být skřetem ve Druhém věku. Došli jsme k tomu, že musí vypadat jinak, více divoce a syrově... Toho času totiž ještě nejsou zorganizovaní v armádách, jsou více roztroušení jako sběrači, snaží se přežít. Jde zkrátka o jinou fázi jejich příběhu,“vysvětlila výkonná producentka seriálu Lindsey Weber.

Skřeti tou dobou žijí v malých společenstvích, schovaní v jeskyních a tunelech, protože jsou na ně pořádány hony. Seriál je má zastihnout v době, kdy se snaží spojit a najít nového vůdce.

Tvůrci je chtějí ukázat více zblízka a trochu odhalit i jejich život a kulturu. „Máme i ženské skřetice, které mi připadají skvělé. Těšit se můžete taky na jednoho obřího a silného. Čeká ho parádní souboj s jednou elfskou postavou, u níž cítím velký potenciál být favoritem mezi fanoušky,“ prozradila producentka.

Nový způsob pohledu si vyžádal taky větší důraz na detaily. Tvůrci chtěli omezit digitální efekty a většina jejich vzhledu je tak tvořena klasickými maskami, u nichž byla důležitá větší pohyblivost, aby herci mohli mimikou ukázat více emocí než jen tupost, zuřivost či vztek.

Zdroj: IGN

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný