14. ledna 2016 17:48

Přečtěte si srdečný dopis, kterým se Alan Rickman loučil s fanoušky na konci Harryho Pottera

Severus Snape patří mezi nejzajímavější postavy celé kouzelnické série - i díky elegantnímu herectví Alana Rickmana.

Filmovou kariéru začal až ve 41 letech, přesto si ho pamatujeme ze spousty nezapomenutelných rolí. Alan Rickman, který zemřel 14. ledna 2016 v devětašedesáti letech na rakovinu, uměl být nezapomenutelným záporákem, ale i kladným hrdinou s velkým srdcem.

Snad proto si ho tvůrci vybrali do role nejednoznačného Severuse Snapea ve filmovém ztvárnění ságy o Harrym Potterovi. Svým anglickým hereckým šarmem, který získal i díky v mnoha rolím v Královské shakespearovské společnosti, si dokázal získat novou generaci fanoušků. A právě s nimi se loučil dopisem po dokončení posledního dílu ságy Harry Potter a Relikvie smrti (část 2). Tady je přeloženo jeho plné znění:

Právě jsem se vrátil z dabingového studia, kde jsem úplně naposledy mluvil do mikrofonu jako Severus Snape. Na obrazovce běžely vzpomínkové záběry Daniela, Emmy a Ruperta staré deset let. Tehdy jim bylo dvanáct. Před pár dny jsem se vrátil z New Yorku a během svého pobytu jsem se došel podívat na Daniela, jak výtečně zpívá a tancuje ve hře na Broadwayi. Jakoby život uběhnul za pár minut.

Tři děti vyrostly v dospělé lidi od mého prvního telefonátu s Joanne Rowlingovou. Tehdy mě přemlouvala, že Severus Snape je více než jen chlápek, co chodí pořád ve stejném ohozu a tváří se tajemně. A i když v té době měla napsané jen tři knihy, popsala mi, jak má celý ten ohromný a přitom delikátní příběh pečlivě promyšlený.

Vyprávět příběhy je odvěkou touhou člověka. A příběh potřebuje velké vypravěče. Děkuji za všechno.

Alan Rickman

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný