27. září 2016 15:59

Přátelé vs. Ztraceni: Vybrali jsme 5 nejlepších seriálových konců všech dob

Konec dobrý, všechno dobré

Seriály jsou ošemetná věc. Nejprve musí tvůrci všechno vsadit na pilotní epizodu, aby dokázali zaujmout publikum a především televize. Když se tohle povede, tak televize daný seriál koupí a zaplatí dotáčky zbytku série. Mezitím je třeba mít v hlavě děj, který bude nutit diváky se každý týden vracet k obrazovkám, aby neklesala sledovanost a váš seriál se dočkal prodloužení na další řadu. No, a jakmile tohle všechno klapne, můžete začít pomalu ale jistě přemýšlet nad tím, kam celý seriál povede. Ne všechny konce se zdaří, my se dnes však budeme zabývat těmi případy, ve kterých to vyšlo a my díky tomu tak na seriály už nikdy nezapomněli. Tady je 5 nejlepších seriálových konců všech dob:

5) Odpočívej v pokoji

Ještě než se stal sériovým vrahem z Miami, zahrál si Dexterovský herec Michael C. Hall roli člena rodiny, která se živila zprostředkováváním pohřbů. Ano, seriál začínal každou epizodu tím, že někdo někde umřel nějakou specifickou smrtí. Bylo tedy maximálně poetické, když seriál v poslední epizodě končil přesně tím samým způsobem, postupně totiž ukázal, jak a kdy každá z hlavních postav nakonec umře. Prostě parádní zakončení!

4) Šílenci z Manhattanu

Vysoce oceňovaný seriál Šílenci z Manhattanu vyprávěl o partě reklamních agentů z 60. let a za dobu svého působení v televizi poskytl svým fanouškům kromě nespočtu stylových inspirací také prvotřídní nálož drama, ze kterého se jim místy až tajil dech. Jeho hlavní postavou byl tajemnou minulostí zahalený Don Draper, který se skrze celý seriál odmítal změnit. Svým způsobem bylo tedy poetické, že v samotném finále tvůrci fanoušky vyprovokovali právě tímto směrem. Don všechno nechal a odjel do Kalifornie meditovat. Poslední záběry jsou na něj, diváci ale netuší, jestli se naplno zprostil předchozích závazků, nebo se jenom snaží získat další geniální nápad na novou reklamu. A fakt, že se hned na to obraz přepne a my sledujeme populární a opravdovou reklamu na Coca-Colu z této éry, nám v rozhodování nijak nepomohl. Byl to teda jeho nápad? A vrátil se s ním do New Yorku? Tolik otázek, tak málo odpovědí. Zkrátka perfektní finále!

3) Přátelé

Věčný seriál, něčím takovým jsou pro nás Přátelé. Někdo s nimi vyrůstal, někdo zase dospíval, jiní se s nimi ale například seznamují až dlouhé roky po jejich skončení. Pointou je, že je zná každý. A ještě aby ne, příběh o šestici přátel z prostředí New Yorku tehdy dobyl celý svět. V rámci překvapivých konců se sice Přátelé nemohou nijak rovnat se všemi těmi dramaty, které v našem výběru nakonec skončili, v rámci emocí jsou ale přesně tam, kde mají být. Slzy radosti, když se Ross dal dokupy s Rachel, nadšení, že se Chandlerovi a Monice narodila dvojčata, těch důvodů ke štěstí zkrátka bylo mnoho. Právem jedno z nejkrásnějších finále všech dob.

2) Perníkový táta

Když se na začátku článku psalo konec dobrý, všechno dobré, měl jsem v hlavě jeden případ, kdy tohle rčení vlastně tak úplně neplatí. Týká se samozřejmě seriálu Perníkový táta a to proto, že celý tento seriál byl jednou velkou proměnou. Z poklidného, nenásilného a rozumného učitele chemie se na konci seriálu stal drogový boss, který měl na svědomí hned celou řadu vražd a dalších zločinů, za které byl eventuálně stíhaný. Tohle prostě nemohlo skončit jinak, než špatně. A taky že ano! Ve finální rozlučce postava Waltera Whitea sice zachrání svého kolegu a přítele, Jesseho Pinkmana, jeho vztahy s rodinou jsou už ale nadobro zničené a on definitivně prohrál boj s rakovinou. Když ho tedy na konci postřelili a on na podlaze tiše krvácel a čekal na příjezd policie, bylo mu to už všechno jedno. Dostal, co si zasloužil. A my se nemohli ani radovat, ani smutnit. Dokonalé uzavření.

1) Ztraceni

A vítězem se stávají Ztraceni. Asi nejzamotanější seriál všech dob měl před poslední epizodou ohromně složitý úkol. Tvůrci totiž museli všechny diváky přesvědčit, že od začátku někam směřovali. Že celá ta pouť měla cíl. Nějaký vyšší smysl, který všem do té doby unikal. No a jak to dopadlo? Tak nějak napůl. Zatímco to totiž polovina lidí vůbec nepochopila, pro ty ostatní se symbolický závěr stal vzorem pro vynikající otevřené konce. Občas totiž seriál není vůbec o tom dostat nějaké odpovědi. Občas je to celé zkrátka o té cestě. A přesně tím pro mě Ztraceni nakonec byli. Mimochodem, úplně poslední záběr zrcadlí ten úplně první, no není tohle nádhera? A jaký závěr máte nejradši vy? Dejte vědět v diskuzi.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný