9. února 2022 15:15

Nejpopulárnější díl Přátel vznikl i díky improvizaci a tanečnímu handicapu

Která epizoda Přátel je nejlepší? Vybrat z 236 dílů ten skutečně nejpovedenější se jeví jako nadliský úkol, přesto podle několika měřítek jednoho vítěze určit můžeme.

Všichni už všechno vědí – tak se v českém překladu jmenuje jedna z nejpopulárnějších epizod seriálu Přátelé. Konkrétně se jedná o 14. díl páté série, v němž začne probublávat na povrch dosud utajovaný vztah Moniky a Chandlera. Epizoda si vysloužila hned dvě nominace na ceny Emmy a rovněž se pravidelně umisťuje na vrcholu diváckých žebříčků nejpopulárnějších dílů. Na zákulisí natáčení slavného dílu vzpomínali tvůrci pro časopis Entertainment Weekly.

Spolutvůrkyně seriálu Marta Kauffman zmínila, že autoři původně neměli v plánu nechat románek mezi Monikou a Chandlerem zajít až tak daleko: „Když jsme natáčeli scénu v Londýně, kde se dozvíme, že Monica a Chandler spolu spali, měli jsme k dispozici živé publikum a jeho reakce byla ohromující… Nečekali jsme, že potlesk vydrží dvě minuty. Řekli jsme si: ‚Hm, je to takový nečekaný pár, pojďme si s touto myšlenkou chvíli hrát.‘“

Utajené budování vztahu těchto dvou postav však postupem času neujde pozornosti ostatních. Právě ve zmíněné epizodě se o něm dozvědí poslední dva členové oblíbené party – Phoebe a Ross. Phoebe se rozhodne spojit síly s Rachel a Joeym a předstírá, že chce Chandlera svést. Jen tak totiž lze tajnůstkářský páreček usvědčit, že? A právě v těchto velepopulárních scénách začala ta pravá zábava.

Scéna, kde se Phoebe (Lisa Kudrow) dotýká Chandlerova (Matthew Perry) bicepsu podle režiséra Michaela Lembecka nebyla ani ve scénáři. Lisa Kudrow si údajně svůdnou improvizaci značně užívala. I to však mělo určité limity. „Lisa se pohybuje specifickým způsobem. Je trochu rytmicky handicapována, čehož jsem chtěl naplno využít. Celý týden jsme ji se štábem povzbuzovali, aby víc tančila, protože nám to přišlo zatraceně vtipné.“ Soudě dle nezanedbatelného úsměvu přišla situace zábavná i jejímu hereckému kolegovi Matthew Perrymu.

Na závěr Lembeck ještě zavzpomínal, jak bylo živé publikum nadšené, když Chandler vykřikl, že Moniku miluje: „Bylo to elektrizující.“

Na kterou epizodu Přátel vzpomínáte nejraději vy?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný