15. ledna 2018 18:17

Poznejte slavného herce, který odmítl účinkovat v Teorii velkého třesku

Jeden Sheldonovi unikl!

Teorie velkého třesku za svou historii ukázala divákům celou řadu celebrit ze světa filmu i vědy. V seriálu se tak mohl objevit třeba Nathan Fillion (Castle na zabití) nebo Elon Musk (majitel SpaceX a Tesla). V dlouhém seznamu slavných jmen však mohlo být ještě veseleji – jedna popkulturní ikona totiž Teorii velkého třesku odmítla!

Nejednalo se o nikoho menšího než o Williama Shatnera, který se proslavil jako kapitán James T. Kirk v původním Star Treku z 60. let. Teorie velkého třesku přitom pohostila řadu jiných herců z paluby Enterprise od Leonarda Nimoye (Shatnerova přímého kolegy) až po Wila Wheatona z Nové generace. Co se tedy stalo?

Shatner dle svých slov sice zahájil vyjednávání o své epizodním výskytu, nakonec ale nebyl spokojený s kvalitou navrhovaného scénáře. Jak se nechal slyšet pro server Digital Spy, tvůrci seriálu prostě nepřišli s nápadem, který by mu v hlavě sepnul potvrzení dobré ideje.

"Měl jsem s tvůrci seriálu několik setkání a to, co chtěli, abych udělal, se mi jednoduše nezdálo dobré. V zásadě jsem jim tak řekl, ´vymyslete něco lepšího´. Možná, že se kvůli tomu na mě naštvali, nejsem si jistý. Chtěli, abych se hrál sám sebe, ale trochu pokřiveně. Já jsem ale potřeboval trochu více záruk kvality."

Těžko říct, co přesně měl tedy Shatner hrát – nejspíše jakousi arogantnější variaci sebe sama. Koneckonců, bavíme se tu o herci, s nímž je notoricky obtížné spolupracovat. Tvůrci Futuramy ostatně svého Zappa Branigana vytvořili jako mix 40 % osobnosti Kirka, a 60 % osobnosti Shatnera.

Na druhou stranu je samozřejmě plným právem každého herce odmítnout nabídku, která se mu nezdá. A pokud si Teorie velkého třesku chtěla opravdu utahovat nejen ze Shatnerova starého seriálu, ale i z něj samotného, je jasné, že se kapitán Kirk nemusel cítit příliš poctěn. Když tak požadoval trochu lepší nápad, nejspíš to zhatilo všechno, co se s ním pro seriál plánovalo.

Alespoň tak zní celé střetnutí navenek. Co myslíte vy – dočkáme se ještě někdy Shatnera v Teorii velkého třesku, nebo si tyto dva subjekty prostě nejsou souzeny?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný