13. listopadu 2017 19:36

Potvrzeno: Pán prstenů opravdu míří do televize! Bude to nejdražší seriál všech dob?

Konečně máme jasno o tom, co nás čeká.

Přesně před týdnem se provalilo, že si chce Amazon koupit práva na Pána prstenů. Kdekdo vzniku plánovaného seriálu odmítal věřit, jelikož od konce milované trilogie uplynulo jen 14 let. Teď už je ale nevyhnutelný, a dokonce známe i pár detailů.

Amazon koupil práva za astronomických 200 milionů dolarů a počítá se s tím, že ho každá série vyjde až na 150 milionů dolarů. Celkově by tedy měl překonat desetidílný Pacific, který vyšel na 200 milionů dolarů, a stát se nejdražším seriálem všech dob.

Původně se počítalo s tím, že nový Pán prstenů převypráví Tolkienovu trilogii, kterou na přelomu tisíciletí natočil Peter Jackson. Reálný plán je ale daleko chytřejší, jelikož se začne prequelem, jenž bude předcházet ději Společenstva prstenů, a ke slavným knihám se v případě úspěchu dojde až později.

Ne, nečeká nás další adaptace Hobita. Seriál se nejspíš zaměří na starší události a nikdo by se nedivil k tomu, kdyby se v něm ukázal třeba mladý Aragorn. Možností je zkrátka nespočet a Amazon, jemuž šéfuje třetí nejbohatší člověk na světě, je dozajista vyčerpá na maximum.

Vrátí se někteří herci z Jacksonovy trilogie? Anebo se úplně všechny role přeobsadí? Spíš počítejte s možností číslo dvě. Všechno se prostě rozjede od začátku a tvůrci budou doufat, že nás oslní stejně jako uctívaný Peter Jackson.

Karel Ryška

šéfeditor FTV Prima, COOL & ZOOM

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný