27. července 2020 00:01

Podivuhodné prázdniny rodiny Smolíkovy na Prima COOL: Legendární seroš začne v pondělí 27. července

Smolíkovi dostanou letenky do exotické Austrálie, ale místo obyčejné společné dovolené zažívají různá jiná rodinná neštěstí v nejpodivuhodnějších koutech světa. Aby se dostali zpátky, musí přejít jižní pól a přežít Ostrov duchů, uniknout ze spárů mafie a nenechat se pohřbít zaživa! Jedna bizarní příhoda stíhá druhou v třetím pokračování zábavného kultovního seriálu. Podívejte se, jak legendární maďarští Smolíkovi předstihli Simpsonovy i Griffinovy

Gábi Smolíková dostává nečekaný dopis. Ozvala se jí její dávná láska, nepřekonatelný Pišta, kterému Pepa Smolík nesahá ani po paty – jak ostatně „nešťastná” Gábi svému manželovi ráda a často připomíná. Pišta posílá pět letenek a zve Gábi s celou rodinkou, aby za ním přijeli na návštěvu do exotické Austrálie. To je nabídka, kterou nemůžou odmítnout nejen Smolíkovi, ale ani jejich zvědavý soused Halíř. Když zmerčí jednu letenku navíc, neváhá a hned se k nim přidává. A tak začíná rodinná dovolená i další neštěstí.

Smolíkovi se proti své vůli podívají nejen do Austrálie, ale i do všech ostatních koutů světa! Ukazuje se, že Pišta je obyčejný podvodník a Smolíkovi kvůli němu uváznou daleko od domova úplně bez peněz. Nezbývá jim než se dostat zpátky na vlastní pěst. Spolehnout se můžou jedině sami na sebe a cestou zažívají humorná a bizarní dobrodružství na těch nejpodivnějších místech – od jižního pólu až po Ostrov duchů. Ocitají se ve spárech mafie, narazí na černé zlato, a dokonce jsou pohřbeni zaživa! A když konečně překonají všechny neuvěřitelné útrapy, doma na ně čeká ještě jedno poslední nepříjemné překvapení…

Zajímavosti:

  • Maďarský animovaný seriál o kultovní rodince Smolíkových měl premiéru v roce 1980, ale vznikl už o dva roky dříve.
  • Seriál má celkem 13 dílů.
  • Seriál volně navazuje na Odkaz budoucnosti aneb Podivuhodná dobrodružství rodiny Smolíkovy z roku 1970 a Podivuhodná dobrodružství Vladimíra Smolíka z roku 1973.
  • Smolíkovi jsou kultovními hrdiny, kteří mají dodnes fanoušky nejen v Maďarsku, ale také v České republice, na Slovensku, v Bulharsku, Rumunsku, Itálii, Nizozemsku, Německu a dalších zemích.
  • Seriály s rodinkou Smolíkových vznikaly podobně jako Simpsonovi nebo Griffinovi primárně pro dospělé diváky. Proto jsou satirické a plné narážek na lidské a společenské neřesti.
  • V roce 2005 se začalo pracovat na novém seriálu, ve kterém se rodina Smolíkových měla potýkat s počítači a internetem. Ale kvůli nedostatečnému financování nakonec seriál nevznikl.

Postavy:

Pepa Smolík Otec Ládíka a Týny, je hloupý, neschopný, otylý a nic se mu nedaří. Je předchůdcem Homera Simpsona.

Gábi Smolíková Matka Ládíka a Týny, ve skutečnosti je hlavou rodiny, i když není o moc chytřejší než její manžel. Bývá nešťastná z toho, za koho se to provdala.

Týna Smolíková Náctiletá dívka s vlastními, mnohem důležitějšími starostmi. Bratra moc nemusí a pořád se s ním hašteří.

Vladimír Smolík Malý kluk přezdívaný Ládík je geniálním dítětem, který překvapuje všechny svými vynálezy. Sestru moc nemusí a pořád se s ní hašteří.

Zorro Pes Zorro je Ládíkův nejlepší přítel, naučí se díky němu i mluvit, takže je dokonalým společníkem na podivuhodných cestách.

Podivuhodné prázdniny rodiny Smolíkovy začínají na Prima COOL v pondělí ve 20.50.

V našem archivu si můžete zdarma přehrát všech 13 dílů Podivuhodných prázdnin rodiny Smolíkovy!

redakce Prima Cool

redakce Prima Cool

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný