20. dubna 2020 13:57

Smolíkovi na Prima COOL: V pondělí 27. dubna začínají Podivuhodná dobrodružství Vladimíra Smolíka

Když mladý génius Ládík Smolík dostane kvůli špatným známkám domácí vězení, dokáže si poradit! Naučí psa Zorra mluvit, sestrojí nafukovací vesmírnou loď a v kultovním animovaném seriálu tajně vyrazí za dobrodružstvími, která jsou stejně podivuhodná jako zábavná.

Mladý Ládík Smolík je sice malý génius, ale ve škole je poněkud líný. Takže i když zrovna začínají prázdniny, kvůli špatným známkám dostane domácí vězení! Jenže nebyl by to geniální Ládínek, aby si nedokázal poradit. Z harampádí, které má po ruce, sestrojí nafukovací vesmírnou loď, pojmenuje ji Gulliver 5 a tajně vyrazí za dobrodružstvím.

Na cestách ho provází pes Zorro, kterého Ládínek pro jistotu naučil mluvit. Společně objevují podivuhodné planety, kde roboti zotročili lidstvo, nad vším vládne hudba, všechno se odehrává jako v detektivce nebo kde je všechno pod vodou…

Zatímco si někde lítá, Smolíkovi si říkají, co tam to ten Ládík zase vyvádí, a vždycky je napadne to samé: co by? Vždyť má domácí vězení a je zavřený u sebe v pokoji.

Zajímavosti:

  • Maďarský animovaný seriál o kultovní rodince Smolíkových měl premiéru v roce 1973.
  • Seriál má celkem 13 dílů.
  • Seriál volně navazuje na Odkaz budoucnosti aneb Podivuhodná dobrodružství rodiny Smolíkovy z roku 1970.
  • Na Podivuhodná dobrodružství Vladimíra Smolíka volně navazuje další animovaný seriál Podivuhodné prázdniny rodiny Smolíkovy z roku 1980.
  • Smolíkovi jsou kultovními hrdiny, kteří mají dodnes fanoušky nejen v Maďarsku, ale také v České republice, na Slovensku, v Bulharsku, Rumunsku, Itálii, Nizozemsku, Německu a dalších zemích.
  • Seriály s rodinkou Smolíkových vznikaly podobně jako Simpsonovi nebo Griffinovi primárně pro dospělé diváky. Proto jsou satirické a plné narážek na lidské a společenské neřesti.
  • V roce 2005 se začalo pracovat na novém seriálu, ve kterém se rodina Smolíkových měla potýkat s počítači a internetem. Ale kvůli nedostatečnému financování nakonec seriál nevznikl.

Postavy:

Vladimír Smolík Malý kluk přezdívaný Ládík je geniálním dítětem, které všechny překvapuje svými vynálezy. Sestru moc nemusí a pořád se s ní hašteří.

Zorro Pes a Ládíkův nejlepší přítel se díky němu naučil mluvit, takže je dokonalým společníkem na podivuhodných cestách.

Pepa Smolík Ládíkův otec je hloupý, neschopný, otylý a nic se mu nedaří. Je předchůdcem Homera Simpsona.

Gábi Smolíková Ládíkova matka je ve skutečnosti hlavou rodiny, i když není o mnoho chytřejší než její manžel. Bývá nešťastná z toho, za koho se to provdala.

Týna Smolíková Ládíkova sestra je náctiletá dívka s vlastními, mnohem důležitějšími starostmi. Bratra moc nemusí a pořád se s ním hašteří.

Podivuhodná dobrodružství Vladimíra Smolíka začínají na Prima COOL 27. dubna a poběží každé pondělí ve 20.45.

V našem archivu si můžete zdarma přehrát všech 13 dílů Podivuhodných prázdnin rodiny Smolíkovy!

redakce Prima Cool

redakce Prima Cool

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný