7. října 2019 11:33

Velké shrnutí: Co se stalo ve 3. sérii Pod černou vlajkou?

Naskočte rovnou do poslední řady pirátského hitu Pod černou vlajkou!

V neděli ve 22.10 se na COOLu rozjede poslední série našeho pirátského seroše Pod černou vlajkou. Kapitán Flint se v ní naposledy vydá do boje za budoucnost Nassau a modří již tuší, že mnoho úspěchu nesklidí. Pokud však modří nejste a koukali jste na Pod černou vlajkou dost sporadicky, přečtěte si, co se stalo v minulých dílech a naskočte s námi rovnou do epické finální řady!

Na karibské frontě klid

Schylovalo se k tomu po dvě řady – a konečně je to tady! Britská koruna si ve 3. sérii Pod černou vlajkou konečně usmyslela, že vymete pirátský chlév jménem Nassau a vyslala expediční flotilu pod vedením Woodese Rogerse směrem k ostrovu. A má k tomu nečekaného spojence, Rogers totiž z londýnského vězení vyzvedl i Eleanor, která čekala na soud za to, že pomáhala pirátům profitovat z lupu.

Bývalá obchodní šéfka Nassau dostala férovou nabídku – může se vrátit zpátky do katakomb a vyslechnout si ortel, anebo pomůže skrze své kontakty a znalost prostředí Rogersovi dobýt Nassau. Naše oblíbená překupnice tak vlastně nastoupila cestu vstříc temné straně Síly...

Nikterak snadné to neměl ani slavný kapitán Flint. Ten po své snaze o vykoupení ve 2. sérii opět propadl maniakálnímu běsnění. Hned úvodní scéna 3. série nabídla delikátní momentku, kdy Flint s piráty útočí na pobřežní město, které nedávno popravilo pár zajatých pirátů. Rabování, zapalování a poprava zdejšího starosty rozhodně není něco, pod čím by se podepsali kladní hrdinové. Zároveň však divák tak nějak chápe, že je Flint prostě antihrdina a ke svému běsnění má jisté motivace. Tak jak to máme Pod černou vlajkou rádi!

Flint sám ovšem, bohužel, velkou část 3. série stráví mimo hlavní dění. Když jej v úvodu dostihne loď kapitána Hornigolda, bývalého piráta, který se rozhodl kopat za britské zájmy, uniknou mu Flint, Silver a zbytek jejich posádky do tropické bouře. Co čert nechtěl, na několik dílů tak skončí na tropickém ostrově, který by si v ničem nezadal s drsnou exotikou jako z Indiana Jonese. Nad zdejšími dobrodružstvími nemá smysl déle se pozastavovat, byť dílem ovlivní složení pirátských sil. Stačí však říct, že budou esenciální pro další vývoj Silvera a že byly osudné pro pana Scotta.

Válka o Nassau započala

Ruku na srdce, Flintovo odklizení sloužilo hlavně k vyšponování napětí boje o Nassau až na samou dřeň. Tamní pevnost nejenže stále není opravena (zlatý poklad z Urca de Lima tak má velmi omezenou užitnost), ale dokonce ji Jack Rackham musí odpálit, aby Vane mohl uniknout a najít pomoc nového spojence, legendárního piráta Černovouse! Když tak dorazí k ostrovu Rogersova flotila, táhlá blokáda a nabídka amnestií se snoubí rovněž s odměnou na Vaneovu hlavu.

Náš starý známý nakonec nemá co ztratit a vydá se na sebevražednou misi vstříc Rogersovým lodím, která jako by se inspirovala ve slavné bitvě o Blackwater Bay z jistého seroše zasazeného do Západozemí. Mimochodem, skutečný Vane tenhle kousek (podle dějepisu) opravdu provedl! Svůj útok navíc přežívá a stává se legendou, která přehlušuje i Flintovu slávu, je však zajat. A Eleanor, která si velmi rychle začala zvykat na britskou pohostinnost, si bude muset vybrat mezi Vanem a Rogersem.

Nejspíš vás nepřekvapí, že při pohledu na obklíčené a prohrávající piráty zvolí, jak zvolí – v závěru 3. série je tak Vane, navzdory snaze zbytku pirátů, v šokující scéně popraven a ostrov definitivně padá pod britskou korunu. Vaneova oběť však naštěstí nepřichází vniveč.

Umožňuje totiž v závěru série Černovousově a Flintově flotile grandiózní návrat na ostrov, který je osudný i proradnému Hornigoldovi. Flint navíc pohřbí poklad z Urca de Lima, aby jej uchránil před Rogersovým dosahem (uvážíme-li, že celý seriál je “jen” prequel k Ostrovu pokladů, někdy na to dojít muselo). Jak však víme, ještě nám zbývá celá 4. série, takže jedna vítězná bitva o Nassau ani zdaleka neznamená vítězství v celé válce...

Premiérová 4. série Pod černou vlajkou začíná na Prima COOL v neděli ve 22.10.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný