4. září 2019 16:03

Velké shrnutí: Co se stalo ve 2. sérii Pod černou vlajkou?

Pirátská cesta do pekla a zase zpátky.

Premiérová 3. série Pod černou vlajkou začíná na COOLu už v neděli ve 22.45. Na konci 1. série jsme opustili kapitána Flinta poté, co se proti němu spikla jeho vlastní posádka – a ten pardál přesto zaútočil na silnější španělskou loď. Ve finále byl Flint vyplaven s přeživšími na hladinu nedalekého ostrova a parádní 2. série navázala na tuhle prekérní situaci předpokládaným způsobem. Flintovi sice hrozí smrt jak od přeživších z jeho vlastní posádky, tak i od Španělů (kteří ztroskotali opodál), on však i přesto sebejistě plánuje návrat na trůn.

Vstříc vykoupení

Výrazně mu v tom pomáhá fakt, že je španělské zlato z lodi Urca de Lima doslova na dosah. Ukáže se, že plavidlo ztroskotalo na ostrově ještě před bitvou (!) a Flintovi piráti se utkali s lodí, kteří připlavala Španělům na pomoc. Spolu s Johnem Silverem (který mu momentálně pomáhá, protože tím pomáhá hlavně sobě) se tak Flintovi podaří přepadnout a zajmout španělské plavidlo, zbytky posádky jsou však oslabené a musejí se stáhnout do Nassau a nabrat tam nováčky, než se na ostrov vrátí.

Už při plavbě domů se Flint vyšvihne nazpět do kapitánského křesla, bez jeho pomoci by se totiž piráti z ostrova nikdy nedostali. Bohužel, v Nassau se situace zkomplikuje. Kapitán Vane totiž v rámci svého vlastní vykoupení obsadil ostrovní pevnost. Namísto vyjednávání se Flint spojí s dalšími piráty ve snaze Vanea z pevnosti vyštípat. Proti dělům Flintovy nové lodi nemá statická pevnost šanci. Jenže pak se ukáže, že Vane nedávno přišel i k jedné nečekané rukojmí.

Je jí dcera guvernéra Charles Townu (dnešní Charleston), která by mohla být klíčem k budoucnosti Nassau víc než zlato Urca de Lima. Flint totiž ještě před tím, než se stal Flintem, s oním guvernérem a dalšími politiky navrhoval plán, jak zbavit Karibik pirátství – měla jím být idealistická amnestie pirátů. Svého času to tragicky nevyšlo, ale nyní by navrácení dcerušky zpátky k papínkovi mohlo celý plán znovu nakopnout.

Lepší už to nebude

Bohužel se promptně ukáže, že to tak jednoduché opravdu nebude. Ve flashbacích si díky této dějové linii užijeme mladého Flinta, toho času ještě jako anglického důstojníka Jamese McGrawa, a ukážeme si, jak se seznámil s Mirandou i proč se dočkal klatby. Ukáže se, že neměl poměr jenom s ní, ale i s jejím manželem, což se v 18. století příliš neslušelo. Právě tahle kauzička vedla k tomu, že byl idealistický plán pro Nassau pohřben a Flint utekl s Mirandou z Anglie na jediné místo, které trochu znal – Nassau.

Setkání s guvernérem po návratu dcery však odhalí, že tenhle filuta nebyl spojencem plánu, ale že právě on donášel na Mirandu, McGrawa i Mirandina muže. Situace vyeskaluje do Mirandiny smrti, Flint je zajat a čeká na popravu. Abychom však seriál nemuseli končit tak brzy, Flint se dočká záchrany z poměrně nečekané strany – od Charlese Vanea!

Ten se totiž sice mezitím zmocnil Flintovy lodi, je si ale dobře vědom, že poprava Flinta, nejobávanějšího piráta pod sluncem, pohřbí reputaci Nassau. A bez zlata i pevnosti (kterou Flint Vaneovi rozstřílel) je reputace to jediné, co drží pirátství při životě. Vane proto Flinta zachrání a oba se veřejně spojí ve jménu všeobecného pirátstva! Krom toho taky zpustoší a zplundrují Chales Town a Flint zabije guvernéra... Ale kdo by něco takového nečekal?

Nepříjemný konec čeká i Eleanor, již zajme skupina pirátů snažící získat amnestii a předhodí ji Britům. Zdá se, že Eleanor bude ve 3. sérii čekat velmi nepříjemný proces a možná bude muset bojovat i proti svým někdejším přátelům. Na každý pád platí, že je všechno do budoucna rozehrané víc než zajímavě!

Flint je za šancí vykoupení a Miranda je mrtvá, ale Nassau má díky spojení s Vanem šanci na přežití. Co se však stalo s oním zlatem Urca de Lima, ptáte se? Zatímco se Flint snažil najít politické řešení, Jack Rackham se sám stal kapitánem a díky informacím Silvera zlato sám získal. Poslední scéna 2. série ukazuje, že jej celé ukořistil pro ostrov – a situace na Nassau už nikdy nebude stejná.

Premiérová 3. série Pod černou vlajkou začíná na Prima COOL v neděli ve 22.45.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný