1. srpna 2019 12:29

Velké shrnutí: Co se stalo v 1. sérii Pod černou vlajkou?

Hon za kořistí vrcholí! Pojďme se ohlédnout za dosavadním děním v seriálu Pod černou vlajkou.

Už v neděli ve 23.00 má na COOLu premiéru 2. série pirátského seroše Pod černou vlajkou. Kapitán Flint je na holičkách a Nassau je zranitelnější než kdy dříve. Ode dna se však člověk odráží nejlépe. Abyste pochopili, jak jsme se v tomto bodě ocitli, přinášíme vám rekapitulaci, po níž budou do 2. série moct naskočit i nešťastníci, kterým jeden z nejlepších seriálů poslední pětiletky na začátku utekl.

Vstříc kořisti

Hned v úvodní epizodě Pod černou vlajkou se nám kapitán Flint a jeho posádka pirátů představili jako notně nesourodá smečka postav. Flint sám je posedlý honbou za španělskou lodí Urca de Lima, která obsahuje nezměrné bohatství, ale protože jde o součást španělských imperiálních sil, také je nezměrně bráněna. Flint tak za honbou indicií, které mu mají napomoct v překonání obrany, svou vlastní posádku odvádí od kořisti nynější. A to ho může stát kapitánování. Piráti si totiž své vlastní velitele volí.

Flinta tak jeho linie v 1. sérii vzala několikrát na pokraj vzpoury, reverzní vzpoury a následně i kontravzpoury, což zní složitě, ale v zásadě to znamená, že část Flintovy posádky kula pikle, jak se kapitána zbavit, zatímco kapitán pikle kul, jak se udržet u moci. Demokratická povaha pirátských lodí znamená, že se loví hlavy i dělají velké heroické činy. Je to trochu podobné jako politice v televizi, ale s kordy, mušketami a děly je taková věc podstatně, podstatně zábavnější!

Hned několik epizod se tak například Flint se svou posádkou snažil obsadit plavidlo, které převáželo silná děla, jež mu měla napomoct prorazit trup Urcy de Limy. Flint si nemohl dovolit páchat na svých mužích velké ztráty, dočkali jsme se tak krásného zákopového boje o jedinou loď, v němž obránci z podpalubí nevylezli, a útočníci zase nemohli plavidlo jen zapálit/potopit, protože potřebovali náklad v podpalubí. A mezitím navíc útočníci v čele s Billym Bonesem řešili, co s Flintem. Načež Billy při hektickém odplouvání pod nepřátelskou palbou "spadl do vody"...

Billyho domnělá smrt Flintovou rukou v závěru řady rozjela krásnou sérii konspirací. Flint už už byl na kobylce Urcy de Limy, ale pak majorita posádky, znechucená zprávami o Billyho osudu, Flinta de facto uprostřed bitvy sesadila. Výsledek byl očekávaný. Piráti byli poraženi a přeživší z Flintovy posádky skončili na pláži nedalekého ostrova. Jak to ale dopadlo s Urcou de Limou? A co se stalo s Flintem samotným, který bitvu tak tak přežil?

S takovými přáteli nepotřebujete nepřátele

Mezitím 1. série řešila i události v samotném Nassau, tedy na pirátském "domovském ostrově". Nejde totiž jen o to uloupit kořist. Překupnice Eleanor je ta, která se v Nassau stará o to, že piráti ze zabraného zboží uvidí i zlato. Na začátku seriálu jí však teklo do bot – jednak jí život komplikoval Flintův konkurent kapitán Vane, a jednak se její vlastní otec rozhodl přejít do legality. Problém je, že aby se rodinný byznys stal legálním, musel by se oprostit od pirátů.

A to Eleanor nechtěla. Tím spíše, že spolu s Flintem toužila po onom španělském zlatě – ne však pro své obohacení, ale aby Nassau mohlo nakoupit zbraně, jimiž by se mohlo bránit nevyhnutelnému návratu britské flotily, která chce domovině pirátů učinit přítrž.

Zatímco tak eskalovala situace ve vzrušujícím světě pirátského překupnictví, vršily se problémy i kapitánu Vaneovi. Nejenže byl posedlý snahou získat srdce (případně jiné orgány) Eleanor, ale navíc fatálně zkrachovala i jeho snaha dostat se na kobylku Urcy de Limy. Zpočátku se zdálo, že má navrch – jakkoliv se ale 1. řada nejprve jevila jako závod mezi Flintem a Vanem o španělské zlato, řada nešťastných příhod vedla k tomu, že Vane přišel o většinu lodi i posádky. Stal se tak alespoň (společně se svými pirátskými parťáky Anne Bonny a Jackem Rackhamem) "majitelem" nevěstince!

Na konci 1. série se situace normalizovala, Eleanor si však stále hodlá podržet nezávislost ostrova a Vane se chce stále vrátit na moře – a právě to budou řešit ve 2. sérii. Celá zápletka 1. série je samozřejmě ještě komplikovanější a souvisí s ní i líbezný ničema John Silver, překupnice informací/prostitutka Max nebo tajemná žena z Flintovy minulosti, která je klíčem k pochopení jeho motivací. Pro podchycení všech dějových nuancí je však lepší Pod černou vlajkou sledovat přímo!

Naskočte s námi proto do 2. série. Její premiéra vás na Prima COOL čeká už v neděli ve 23.00 a každý týden budeme dávat hned dva díly za sebou.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný